Sobota 5. prosinec 2020
Svátek slaví Jitka, zítra Mikuláš
Oblačno 7°C

Syn diktátora se chlubí luxusní dovolenou za miliony: Lidé v jeho zemi přitom zažívají hlad

Autor: jel - 
21. října 2020
10:49

Teodorin Obiang (52), syn prezidenta Rovníkové Guinei, zveřejnil na svém instagramu fotky z luxusní dovolené na soukromém ostrově Voavah na Maledivách. Jedna noc na tomto ostrově stojí obrovské peníze, a přitom obyvatelé Rovníkové Guinei musí vyžít zhruba se šedesáti korunami na den.

Obiang měl na soukromý ostrov vycestovat začátkem tohoto měsíce. Voavah patří mezi světové památky UNESCO, jedna noc v honosném resortu, který spravuje světoznámá síť luxusních hotelů Four Season, stojí v přepočtu více než jeden milion korun. Obiang, který má na instagramu více než 100 tisíc sledujících, se se svým přepychovým výletem nezapomněl na sociálních sítích pochlubit.

Rovníková Guinea přitom nedávno upadla do velké ekonomické krize, kterou způsobila především pandemie koronaviru a náhlý pokles cen ropy. Prodej ropy totiž tvoří téměř tři čtvrtiny státních příjmů.

 
 
 
 
 
Zobrazit příspěvek na Instagramu
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Příspěvek sdílený Teodoro Nguema (@teddynguema),

 

Obiang doplul na místo své dovolené na soukromé jachtě Ebony Shine, kterou vlastní. Ta je dlouhá 76 metrů, pracuje na ní 22 zaměstnanců a její cena je v přepočtu více než dvě a půl miliardy korun. 

Podle studie World Bank přitom v zemi, kterou řídí Obiangův otec, žije více než 76 procent obyvatel v chudobě. Teodoro Obiang Nguema Mbasogo, prezident země, je nejdéle sloužícím prezidentem země, chopil se moci už v roce 1979. Podle nezávislých studií je jedním z nejbrutálnějších diktátorů Afriky a využil těžbu ropy, aby se obohatil na úkor obyvatel země. Jsou také zdokumentovány tvrdé represe proti jeho opůrcům a opozici. Majetek jeho rodiny přitom údajně pochází z velké části z obchodu s drogami.

yokky ( 21. října 2020 14:52 )

horalysa ( 21. října 2020 12:23 )

U nás sice nemáme diktátora, ale máme hejna modrých strak. Kde létaly, tam kradly. A jejich potomci si nežijí o nic hůře, než syn diktatora.

krapotkin ( 21. října 2020 11:45 )

Že mají lidi hlad ? Nevadí, uveřejní se pár fotek hladových dětí a hloupý svět zase pošle prašule a bude na další fáro, zámek, dovolená aj.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud