Čtvrtek 29. říjen 2020
Svátek slaví Silvie, zítra Tadeáš
Oblačno, déšť 11°C

Dvojčata bez sebe desítky let neudělala ani krok: Sestry jsou u sebe i po smrti

Autor: ran - 
16. října 2020
10:33

Britská dvojčata Freda (†77) a Greta (†64) Chaplinovy chodila na chlup stejně oblékaná, často sestry chodily ve stejném rytmu a říkaly obě stejná slova ve stejný čas. Svět se o nich dozvěděl v roce 1981, když je zavřeli na měsíc do vězení, protože spolu - jak jinak - pronásledovaly z milostných důvodů jistého nebohého řidiče náklaďáku.  

Freda Chaplinová zemřela v květnu 2020, 13 let po své sestře Gretě, jež zemřela už v roce 2007 na rakovinu vaječníku. Fredu zahubila také rakovina. Odpočívají spolu na hřbitově ve svém rodném Yorku. Fredina rakev byla umístěna nad rakev sestry, nyní se ještě čeká na náhrobní kámen. 

Lidé, kteří obě ženy znali, deníku Daily Mail prozradili, že Freda chodila na hrob sestry pravidelně každý den až do doby krátce před tím, než sama zemřela. V roce 1980 nerozlučné sestry poznali čtenáři novin jak v Británii, tak ve Spojených státech, Švédsku a Brazílii. Všeobecný zájem vyvolal nejprve jejich kriminální případ, v závěsu za ním ale i ony samotné.      

Řidič náklaďáku Ken Iveson je dal k soudu poté, co ho podle jeho slov několik let dámy obtěžovaly. Nemohly zřejmě přenést přes srdce a pochopit, že tento muž rezolutně odmítl jejich dvojnásobnou porci lásky. Při soudních stáních všechny zúčastněné překvapila míra, do jaké sestry dělaly stejné věci. Odpovídaly ve stejnou chvíli téměř totožnými slovy, a na všechny tak působily jako zjevení.  

Místo do zrcadla se dívaly na sebe

Po propuštění o nich natočili dva dokumentární filmy, ale v pozdějším věku se pak již většinou držely stranou mediálního zájmu. Ale dál obývaly dvojdomek a dál dělaly všechno spolu. Když si braly šátek na hlavu, nedívaly se u toho do zrcadla, ale na sebe, společně v jednu chvíli dokonce i luxovaly.

Jedna ze zpráv z roku 1980 hovoří o tom, že za jejich nerozlučnost mohla jejich možná příliš milující matka, která zapříčinila, že si ženy včas nevybudovaly samostatné identity.  

Podle Daily Mail se v dětství od jiných vrstevníků nijak zvlášť nelišily, až v dospívání se prý k sobě až patologicky přimkly. Křičely jako sirény při každém pokusu je ve škole rozsadit a nesnášely, když mezi nimi kdokoli rozlišoval nebo je srovnával. Proto se jejich kamarádky obávaly, že Freda smrt své sestry nepřežije.

Týden se zdálo, že Freda skutečně žalem zemře, nakonec to ale zvládla - místo na sestru se totiž upnula na svého psa a kočku, a tak krizi překonala. Byla celý život tichá a nenápadná, živila se velmi skromně, prý nejedla prakticky nic jiného než suchý chleba a sýr a nejvíc ze všeho jí záleželo na právech zvířecích mazlíčků. Na její pohřeb nyní v květnu přišlo 10 lidí.  

Monikay ( 16. října 2020 12:02 )

podle fotek se nedivím že ten řidič utíkal

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud