Neděle 14. dubna 2024
Svátek slaví Vincenc, zítra Anastázie
Polojasno 22°C

Ženu pálila žáha a lékaři to ignorovali: Nakonec ji zjistili nádor ve čtvrtém stádiu

Autor: DH - 
3. září 2020
20:13

Padesátiletá Jackie Johnsonová z Velké Británie prožívá hotové peklo na zemi. Hned několikrát se pokoušela zkontaktovat lékaře a prosila je o pomoc, protože ji extrémně pálila žáha. Doktoři ji odbývali, nakonec jí diagnostikovali rakovinu.

První příznaky rakoviny jícnu se u Jackie Johnsonové objevily už na začátku letošního března, nemohla prakticky nic jíst a těžko se jí přes silné pálení žáhy polykalo. Navštívila proto lékaře. Jednou, podruhé, a nakonec i potřetí bez toho, aby se jí do krku někdo podíval. Závěr byl jasný. Reflux, který zaženou obyčejné léky.

Jackie to ale bylo divné, její stav se zhoršoval a ve finální fázi prakticky nemohla nic jíst. Až na čtvrté prohlídce se konečně lékaři rozhodli udělat ženě řádné vyšetření, které odhalilo krutou pravdu. Britka má v jícnu nádor ve čtvrtém stádiu. Ani to se ale lékaři neodvážili ženě rovnou říci. Dočetla se to z poznámek, které u ní na posteli nechala sestra.

„Zavolala si lékaře a ten se jí styděl říct pravdu. Potvrdil ale, že co četla, je pravda, pak odešel,“ popsal médiím Jackiin manžel Colin, který popsal, jak hrozné bylo se dovolat lékařům během koronavirové krize. „Všude nám tvrdili, jak je NHS otevřené, že pomohou každému, ale nebyla to pravda. Schůzky s mojí ženou byly jen telefonické, nikdo ji neprohlédl a jen jí zvyšovali dávky léků,“ uvedl Colin.

Lékaři chtěli v současnosti nasadit ženě pouze paliativní péči a chemoterapii, aby se nádor více nešířil. Prakticky jí ale sdělili, že pomoc přišla pozdě. Rodina ovšem našla odborníka, který by možná Britce dokázal pomoci. Jedná se ale o soukromníka, a proto pro ženu rodina zřídila sbírku na stránce GoFundMe.

Aktuální dění

 

Izraelsko-palestinský konflikt:

ONLINE dění v Izraeli Velitel Hamásu Iron Dome

Válka na Ukrajině:ONLINE dění na Ukrajině

vebus ( 24. ledna 2022 21:26 )

Udělat pravopisnou chybu už v nadpisu... to je ale ostuda.

kakamilek ( 6. září 2020 19:37 )

Pořad Česká soda, byl jedním z mých nejlepších počinů Petra Čtvrtníčka.I když jsem ho naštěstí nepotřeboval tak akutně jako vy.Přesto mě léčil a bavil.

Zobrazit celou diskusi