Sobota 19. září 2020
Svátek slaví Zita, zítra Oleg
Polojasno 20°C

Daniel při nehodě přišel o půlku tváře: Teď pomáhá ostatním závislým

Autor: DH - 
15. srpna 2020
05:20

Američan Daniel Sweig byl dlouhá léta závislý prakticky na každé návykové látce, která na světě existuje. Kokain, heroin nebo alkohol, tomu všemu muž holdoval. Zavinil dvě dopravní nehody a při té druhé málem zemřel. Až to ho nasměrovalo správným směrem.

Čtyřicetiletý Daniel Sweig se narodil ve městě Boulder v americkém Coloradu a většinu svého života byl i podle svých slov totálně závislým alkoholikem. Když mu bylo 22 let, v USA mohl teprve rok oficiálně pít alkohol. Totálně opilý způsobil vážnou dopravní nehodu, při které na půl roku oslepl.

Jenže ani to Sweiga od pití neodradilo. I nadále holdoval všemu, co mu přišlo pod ruce. Tu a tam si dal heroin, jindy marihuanu a vždy alkohol. O deset let později přišla druhá rána. Sweig se řítil kalifornským městem Lompoc rychlostí vyšší než 160 km/h a nad autem pochopitelně ztratil kontrolu, přišla další děsivá havárie.

Daniel nebyl připoutaný a po prudkém nárazu utrpěl mnohočetná poranění hlavy s vážnými trvalými následky. V krvi mu lékaři našli stopy kokainu a alkoholu. Podle svých slov si před jízdou dal whisky. 

Utrpěl strašlivá poranění, ale lékařům se ho podařilo dát dohromady. Jak se později ukázalo, bylo to dobře. Druhá vážná nehoda Daniela změnila. Uvědomil si, že s podobným stylem života mu zbývá jen pár let. I proto začal pomáhat lidem, kteří trpí závislostí jako on. Sám tvrdí, že až druhá nehoda a vážná závislost ho nasměrovaly tou správnou cestou.

vencakurnaa ( 15. srpna 2020 09:18 )

Tomasi PŘESNĚ - máme ho snad LITOVAT ? Svou cestu si ZVOLIT - Alko­hol.­..DR­OGY.­..je zvláštní, že o VINÍKOVI NEHOD píšete jako o OBĚTI ? PROČ se NEZAMĚŘÍTE na jeho případné SKUTEČNÉ OBĚTI které ZRANIL - ZMRZAČIL - ZABIL ? Tady opravdu podotknu, že KARMA Existuje / NELITUJI ho ani minutu redaktore!

TomasLB ( 15. srpna 2020 07:35 )

Blesku a co? Další ožralý zfetovaný ***., který ,měl při nehodě smůlu, že přežil. Je to stejný odpad společnosti jako tato redakce.

Zobrazit celou diskusi
Další videa