Neděle 3. března 2024
Svátek slaví Kamil, zítra Stela
Oblačno 11°C

Nelehký osud tří malých sester: Leukémie prostřední Páti (4) rodině změnila život

Autor: chal - 
18. července 2020
07:10

Andrea s Lukášem mají tři krásné dcerky. Každá z děvčat si už ve svém životě musela projít menší, či větší zkouškou. Nejstarší Natálce (6) lékaři v noze objevili nezhoubné novotvary, prostřední Páťa (4) zase bojuje s leukémií a podstupuje chemoterapie a nejmladší Valinka (2) má poruchu autistického spektra. Aby měly holčičky tu nejlepší péči, musel táta Lukáš skončit v práci.

Rodině se snaží pomoct babička Šárka prostřednictvím veřejné sbírky na stránce organizace Donio. Nejhůře je na tom prostřední Páťa, která má leukémii a musí kvůli tomu chodit na chemoterapii. Že se s dcerkou něco děje, poznala Andrea s Lukášem před jejími druhými narozeninami. „Začala se nám pomalu měnit před očima,“ popsala Andrea.

Páťa onemocněla a skončila několik týdnů v nemocnici s rotavirovou infekcí a zápalem plic. Po návratu méně jedla a přestala růst. „Na začátku loňského roku se přidala únava, chřipky, angíny… Navíc začala být více vzteklá a protivná,“ dodala maminka.

To nejhorší ale mělo teprve přijít. V březnu se na Pátině těle začaly bezdůvodně objevovat modřinky, a tak lékaři dívenku hospitalizovali a odebrali jí vzorek kostní dřeně. Rodiče si pak vyslechli zdrcující zprávu – jejich dcera má akutní lymfoblastickou leukémii. Rodině se po zjištění diagnózy převrátil svět vzhůru nohama.

Lukáš musel skončit v práci, aby se postaral o Natálku s Valinkou, které tehdy nebyl ani rok a půl. Maminka Andrea byla první tři měsíce s Páťou v nemocnici. Malá bojovnice se s leukémií pere statečně, chemoterapie ale stojí hodně sil. Navíc ji dlouhodobě trápí problémy s dýcháním.

Nejmladší Valinka je podle babičky Šárky sluníčko. „Byla a je taková svá, tu letos v únoru paní doktorka z neurologie poslala do stacionáře pro autistické spektrum,“ uvedla Šárka. Zcela bez potíží není ani nejstarší Natálka, které lékaři v noze objevili nezhoubné novotvary.

Na jednu rodinu se třemi dětmi je toho zkrátka víc než dost, proto se Šárka rozhodla, že by se o příběhu Natálky, Páti a Valinky měla prostřednictvím veřejné sbírky dozvědět veřejnost, která Andree s Lukášem snad také pomůže. Rodina je vděčná za jakoukoliv finanční částku.

„Peníze ze sbírky budou použity na vitamíny pro holky, potraviny a celkově na ulehčení jejich situace. Jelikož má Páťa přísnou karanténu a už rok nemůže mezi lidi, tak bych jí a holkám chtěla dopřát nějaký odpočinek od všeho toho zlého někde v horách,“ uzavřela babička.

Aktuální dění

 

Izraelsko-palestinský konflikt:

ONLINE dění v Izraeli Velitel Hamásu Iron Dome

Válka na Ukrajině:ONLINE dění na Ukrajině

frantacizek ( 18. července 2020 08:56 )

není tady Plesku ale účet, kam bychom mohli s kolegy poslat. snad budou v pořádku bobci. Hezké holčičky

Zobrazit celou diskusi