Vanessa měla kvůli zádům skončit na vozíku: Dnes je trenérkou fitness a má tři děti

Autor: jel - 
28. července 2020
13:00

Když bylo Vanesse Laubové (42) dvanáct let, lékaři jí diagnostikovali skoliózu a sdělili jí, že v jednadvaceti skončí na invalidním vozíku. Statečná žena se však nevzdala a odmítla operaci a místo toho tvrdě cvičila. Nyní má tři děti a je profesionální trenérkou.

Vanessa pochází z Brisbane v Austrálii. V mládí si vyslechla hroznou diagnózu. Už jako dítě musela nosit hrůzně vypadající oporu páteře, kterou měla dlouhé čtyři roky a nevzpomíná na to nejlépe. „Nosit to bylo opravdu nepříjemné, ostatní děti se mi smály a říkaly mi robot,“ popsala osobní trenérka nepříjemný zážitek pro Daily Mail.

„Nemohla jsem si vzít oblečení, jaké jsem chtěla, nemohla jsem jít s kamarády na pláž, bylo to opravdu hrozné,“ dodává s tím, že byla diagnózou velmi překvapená, protože je drobná a problémy s páteří se většinou týkají vysokých lidí, navíc skoliózu ani nemá v rodině.

Lékaři jí předpověděli, že nejpozději v 21 letech skončí na vozíku a nikdy nebude moci mít děti. Vanessa se však nenechala neveselými předpověďmi doktorů zastrašit. A to ani když jí bylo řečeno, že se její stav nezlepšuje a měla by podstoupit operaci.

Na zákrok však nešla a místo toho začala plavat a tančit. „Lékaři mi řekli, že kdybych otěhotněla, problémy s páteří by se zhoršily. To se ale nestalo,“ řekla Vanessa, která je dnes maminkou tří chlapců.

Paní Laubová si děti velmi přála, a proto začala cvičit ještě intenzivněji, aby bylo její tělo silnější a těhotenství zvládlo. Nakonec je maminkou dokonce tří dětí, jejímu nejstaršímu synovi je dnes 24 let. Její největší vášní je však cvičení, takže se stala osobní trenérkou a to ji v životě velmi pohání. „Moji klienti jsou ti, kteří mě inspirují a dodávají mi sílu v každodenním životě,“ prozradila.

Buďte první, kdo se k tématu vyjádří.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud