Trpělivost miliardy přináší: Manželé jich po 38 letech kupování losů vyhráli 9,8!

Autor: jžk - 
21. června 2020
17:18

Manželský pár z americké Arizony, který si přál zachovat svou anonymitu, si vsázel pravidelně téměř po čtyři dekády. Manžel (70) se ženou (63) vsadili na svá data narození a vyhráli neuvěřitelných 410 milionů dolarů, což je 9,778 miliard kč! Jackpot byl zatím nejvyšší v historii státu. 

Šťastný pár z předměstí Phoenixu v Arizoně plánuje z výhry zaplatit hypotéku, zajistit své děti i vnoučata, investovat a zbytek si pořádně užít. Výherní lístek slosování Mega Millions si koupili 27. května ve městě Glendale, slosování proběhlo 9. června. Podařilo se jim trefit všech šest čísel a zajistit si tak výhru, která je zaopatří po zbytek života.

Je to vůbec poprvé, co jackpot vyhrál obyvatel Arizony, a výhra je největší za celý poslední rok ve Státech. Pár se rozhodl využít anonymity dle státního práva, i tak ale slosovatelům prozradil, že si vsázel pravidelně po dobu 38 let. „Mé narozeniny jsou příští měsíc a poslední dva týdny mě svědila ruka, což byla předtucha toho, že vyhrajeme,“ řekla žena, která těsně před nákupem losu našla lesklou minci, což považovala za další dobré znamení. 

Podle Arizonské loterie se jedná o jedenáctý největší jackpot v historii slosování Mega Milions. Manželé se rozhodli pro jednorázový výběr v hotovosti, kdy jim vyplatí přes 7 a půl miliardy kč. Poté, co se výhra zdaní, dostane pár celkově 5 433 018 610 kč. „Cítím se mnohem lehčeji, je neuvěřitelné vědět, že už se nemusím nikdy obávat nezaplacených účtů,“ uvedl úředníkům loterie senior.

Pravděpodobnost jackpotu ve Spojených Státech je 1 ku 302 575 350 ve 45 státech. V loňském roce Arizona přijala zákon chránící anonymitu občanů, kteří vyhráli více jak 2,4 milionu korun. Výherci loterie v Delaware, Gruzii, Kansasu, Marylandu, Michiganu, Texasu, Severní Dakotě a Ohiu mají také možnost svou identitu skrýt, přesáhne-li výhra určitou částku. Ostatní státy, jako je New York, nabízí výhercům možnost vybrat své peníze pod titulem L.L.C. (obdoba české S.R.O.). 

Podle mluvčího arizonské loterie Johna Gillelanda využili práva na anonymitu zatím všichni velcí výherci. Nejvyšší výhrou ve slosování Mega Millions byl jackpot v říjnu 2018 ve výši téměř 37 miliard korun. Nejvyšší jackpot vůbec vyhráli v lednu 2016 tři šťastlivci v loterii Powerball, výhra činila pohádkových 37, 826 miliard kč.

Buďte první, kdo se k tématu vyjádří.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud