Středa 30. září 2020
Svátek slaví Jeroným, zítra Igor
Oblačno, déšť 14°C

Spisovatelka objevila utajené oběti Titaniku: Jejich příběhy šokují

Autor: jel - 
20. dubna 2020
06:25

Spisovatelka Julie Cooková, jejíž pradědeček zemřel při nejznámější námořní tragédii v historii, se rozhodla zmapovat příběhy žen, které se neúčastnily zkázy Titaniku přímo, přesto jim katastrofa navždy změnila život.

Julia popsala, že jedna z jejích nejranějších vzpomínek je, jak její otec koukal na film Zkáza Titaniku. „Váš pradědeček zemřel na té lodi,“ údajně pronesl. Spisovatelka popsala, že jako malé jí připadala smrt v temnotě a zimě příšerná a děsivá. Teprve v dospělosti, když už měla vlastní děti, si uvědomila, že existují i jiné oběti tragédie. Oběti, o nichž se nemluví.

Existuje neuvěřitelné množství příběhů o lidech, kteří se v roce 1912 plavili na Titaniku a kteří zahynuli v temných ledových vodách oceánu i o těch, kterým se jako zázrakem podařilo smrti uniknout. Juliina kniha s názvem Titanik a město vdov, které zůstaly v pozadí se však věnuje pozůstalým po lidech, kteří nehodu nepřežili.

Inspirací byla pro spisovatelku její vlastní prababička Emily Bessantová, jejíž manžel William dělal na luxusní lodi topiče a ve čtyřiceti letech zahynul. Emily zůstala sama s pěti dětmi a bez příjmu. „Moje matka nemluvila o své bolesti. Prostě s ní žila dál - musela,“ vypověděla později její dcera.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud