Brutální video z drsné přírody: Racek slupl králíka jako malinu!

Autor: jžk - 
12. dubna 2020
11:48

Na kameře byla zachycena scéna, která zaskočí nejednoho diváka. Sebevědomý racek na něm z nory vytáhne za hlavu bezbranného králíka, kterého do sebe vsouká vcelku i s kožichem!

Urostlý pták se rozhodl pro sousto, které na první pohled vypadalo nad jeho možnosti. Nejprve se králíkem zdánlivě dávil, pak ale nebohý chlupáč skončil hluboko v jeho hladovém krku. Na posledním záběru trčely ze zobáku už jen králičí pracky.

Video bylo pořízeno v přírodní rezervaci na ostrově Skomer Island v jihozápadním Walesu. I když se celá situace zdá poněkud bizarní a neuvěřitelná, podle expertů z organizace Wildlife Trust jsou králíci důležitou součástí racčího jídelníčku. Jak řekli pro zpravodaj Wales Online, tito ušáci jsou součástí jejich stravy hlavně v případě, kdy je nedostatek malého ptactva či turistů se svačinami.

 

Turistická sezóna letos zřejmě kvůli koronaviru ani nebude, pozastavena byla také obvyklá lodní doprava, která zvědavé cestovatele na ostrovy převážela. Na sousedním ostrově Skokholm letos napočítali již 8 534 papuchalků, což jsou rekordní čísla od roku 1953.

Buďte první, kdo se k tématu vyjádří.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud