V USA dražili svetr zpěváka Nirvany Kurta Cobaina (†27): Čistý příliš nebyl a laciný už vůbec ne!

Cenovka toho svetru se v přepočtu vyšplhala na necelých 8 milionů korun.
Autor: ČTK - 
27. října 2019
22:32

Čistý moc není a módní ještě méně, kapsy má vytahané, propálenou díru, a barva není právě pastelová. Svetr, ve kterém americký zpěvák Kurt Cobain z legendární skupiny Nirvana odehrál akustické vystoupení pro MTV, se dražil v aukci. A kupodivu se prodal za téměř stejnou cenu jako jeho kytara.

Olivově zelený svetr, viditelně hojně používaný, a dokonce s dírou propálenou od cigarety, který nosil frontman kapely Nirvana Kurt Cobain, se v americké aukci vydražil za 334.000 dolarů (7,7 milionů Kč). Informoval o tom v neděli server britské televizní stanice BBC. Svetr měl Cobain na sobě během nahrávání slavného „Unplugged“ vystoupení v roce 1993.

Cenovka toho svetru se v přepočtu vyšplhala na necelých 8 milionů korun.Cenovka toho svetru se v přepočtu vyšplhala na necelých 8 milionů korun. | Juliens Auctions

Legendární kousek oblečení, který byl vydražen v sobotu v New Yorku, se údajně stal vůbec nejdražším svetrem, který se kdy prodal při aukci. Během dražby byla na prodej i Cobainova elektrická kytara Fender Mustang, kterou používal během turné k albu In Utero. Kytara se vydražila za 340.000 dolarů (7,8 milionu Kč).

Kurt Cobain se v dubnu 1994 ve svých 27 letech zastřelil. Chlupatý svetr, podle aukční síně dosud nepraný, jeho původní majitel zřejmě často nosil, protože má vytahané kapsy, utržený knoflík a v přední části i vypálenou díru od cigarety.

Unikátní je zejména tím, že v něm Cobain nahrál celé „Unplugged“ vystoupení pro televizi MTV, které stanice odvysílala na podzim 1994, tedy sedm měsíců po Cobainově sebevraždě.

Pokud máte psychické potíže či jakékoliv trápení, obraťte se na odborníky například na Lince důvěry 800 155 555 nebo
v Centru krizové intervence 284 016 666. Služby jsou poskytovány nonstop

Sledujte pořady Blesk Zpráv

Epicentrum S prezidentem v Lánech Ptám se, pane premiére

Redakce Blesk Zpráv pro vás každý týden od pondělí do čtvrtka připravuje pořad Epicentrum s rozhovory na aktuální témata. Kromě toho vám pravidelně přinášíme názory prezidenta Miloše Zeman v pořadu S prezidentem v Lánech a zpovídáme i premiéra Andreje Babiše.

Buďte první, kdo se k tématu vyjádří.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud