Holčička v třebíčském babyboxu: Krásně oblečenou Michalku odložili po pár dnech!

Ilustrační foto
Aktualizováno -
24. 6. 2019
18:19
Autor: yks - 
24. 6. 2019
16:06

Do babyboxu u třebíčské nemocnice umístil někdo malé miminko ženského pohlaví. Holčička je několik dní stará, zdravá a podle všeho v dobrém zdravotním stavu. Dostala jméno Michalka, údajně na přání zakladatele babyboxů Ludvíka Hesse.

Asi třídenní holčičku našli třebíčští zdravotníci poté, co se v pondělí v nemocnici rozezněl výstražný signál tamního babyboxu. 

Ihned poté, co senzor ohlásil manipulaci s dvířky od babyboxu, byla holčička převezena na dětské a novorozenecké oddělení. „Holčičku jsme ošetřili a oblékli. Její věk odhadujeme na zhruba tři nebo čtyři dny,“ potvrdila primářka dětského a novorozeneckého oddělení MUDr. Alena Holubová. Váha miminka při příjmu činila 2,94 kg a měřila 49 cm.

„Mohu potvrdit, že do našeho babyboxu umístil někdo v pondělí malé miminko. Je to zdravá holčička, jejíž stáří odhadujeme na několik dnů,“ potvrdil Blesk.cz mluvčí třebíčské nemocnice Radek Fukal. 

Nalezení holčičky ohlásila Nemocnice Třebíč na místně příslušný Orgán sociálně-právní ochrany dětí. Pěstouni se ale zatím dítěte nemohou ujmout. Zítra budou u holčičky provedeny odběry. Teprve pokud dopadnou dobře, nebude nic bránit tomu, aby se jí ve středu nebo ve čtvrtek ujali pěstouni, informovala nemocnice.

Podle zakladatele českých babyboxů Ludvíka Hesse se holčička čile k světu. Dostane údajně jméno Michalka podle osoby, která je mu blízká. V třebíčském babyboxu jde o první dítě vůbec, letos celkově o 11. děťátko, jehož blízcí se rozhodli využít této možnosti. Celkově už v babyboxech skončilo 191 dětí. 

Ve čtvrtek 27. června ve 12 hodin otvíráme v chomutovské nemocnici babybox nové generace v exkluzivní výbavě,“ informoval rovněž Hess.

Sledujte pořady Blesk Zpráv

Epicentrum S prezidentem v Lánech Ptám se, pane premiére

Redakce Blesk Zpráv pro vás každý týden od pondělí do čtvrtka připravuje pořad Epicentrum s rozhovory na aktuální témata. Kromě toho vám pravidelně přinášíme názory prezidenta Miloše Zeman v pořadu S prezidentem v Lánech a zpovídáme i premiéra Andreje Babiše.

jardavozembouchak ( 25. června 2019 13:28 )

U vas to očividně nestihli, což?

money ( 25. června 2019 12:58 )

.. když někdo dá díte, upravené a opečovávaně do babyboxu tak to už musí být velmi závažný osobní důvod... a né že by ho chtěla utýrar a hodit do popelnice, ... jak tady někteří píšete.. Je mi matky líto že to musela udělat .

konimrd ( 25. června 2019 12:03 )

to nepude, pan Hes by jim ukopl m.r.d.l.á.ky a nechal by jim je sežrat kriplum

muscula ( 25. června 2019 11:40 )

až se rodiče vrátí z dovolené tak si ji vyzvednou

ivanak ( 25. června 2019 10:30 )

Zobrazit celou diskusi
Další videa