Sobota 26. září 2020
Svátek slaví Andrea, zítra Jonáš
Zataženo, déšť 10°C

Ženě způsobilo veganství předčasnou menopauzu: Byla jsem neustále nemocná, tvrdí žena, která opět jí maso

Autor: rc - 
27. května 2019
17:55

Finka Virpi Mikkonen si postavila kariéru na tom, že na sociálních sítích radí, jak žít zdravě! Její veganské recepty si získaly obrovskou popularitu, a tak úspěšná bloggerka vydala dokonce i kuchařky. Ovšem, rodačka z Finska začala mít nečekané zdravotní problémy a lékaři zjistili, že její dieta, která neobsahuje maso, lepek, cukr, ani mléko, jí pomalu ničí zdraví!

Blogerka Virpi Mikkonen je miláčkem sociálních sítí. Jen na Instagramu ji sleduje 164 tisíc lidí! Virpi na sociální sítě přidává své zdravé recepty a radí lidem, jak na zdravý životní styl. Její recepty neobsahují maso, lepek, obilniny, mléčné výrobky a rafinovaný cukr. Vydala dokonce čtyři kuchařky, které se zařadily mezi nejprodávanější knihy v Anglii. Vogue o ní napsal, že je zlatem sociálních sítí. Za recept na veganskou zmrzlinu, pizzu a dort dostala bloggerskou cenu.

Ovšem před několika měsíci se začala zapřisáhlá veganka potýkat se zdravotními problémy. Začaly se jí lámat nehty, často ležela s chřipkou, na tváři se jí objevila vyrážka a hlavně přestala menstruovat. Zašla proto ke svému lékaři, který jí nechal odebrat krev. Výsledky krve byly šokující. Přesto, že jí je teprve sedmatřicet let, Virpi měla zvýšenou hodnotu hormonu, který ženy mívají v menopauze. „Pomyslela jsem si, co je se mnou špatně? Jsem zdravá, cvičím. Byla jsem opravdu vyděšená,“ řekla Virpi.

Rozhodla se, že vyhledá pomoc odborníků na čínskou medicínu, kteří jí řekli, že její životní styl není vůbec zdravý. Virpi obvykle svůj den začala šťávou z celeru, okurky a petrželky. K obědu si dala zeleninový salát. Podle lékařů však v jejím jídelníčku zásadně chybělo maso a teplá strava. „Řekli, že všechno musí být vařené a teplé,“ řekla Virpi, která je veganskou patnáct let. Maso začala jíst jen tehdy, kdy čekala svou dceru Avy, které je nyní sedm let.

Virpi dala na rady odborníků a změnila svůj jídelníček a vrátila se k masité stravě. „Je to úžasné. Cítím se plná energie a motivovaná. Lépe spím, návaly horka a bolest v mém těle přestaly,“ uvedla Virpi a dodala, že problémy nepramenily jen z veganské stravy. „Hodně jsem pracovala, během dvou let jsem vydala dvě knihy. Bylo to šílené. Divím se, že jsem nevyhořela. Někteří lidé potřebují živočišné produkty, kvůli jejich zdraví.“

 

blecktajp ( 27. května 2019 19:16 )

Kazda jednostranna strava je spatna.

honza_novotny ( 27. května 2019 18:46 )

dáma nebyla ten pravý vegan. Pravý vegan jde na krev i přes bolest, pokud nejsi veganem nadosmrti jako bys veganem nikdy nebyl

penecas ( 27. května 2019 18:29 )

veganství je proti přírodě. jen hlpoupý člověk to praktikuje.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud