Tohle je obraz obrazu kluka, který namaloval obraz obrazu své mámy! Řetězová reakce baví internet

Autor: rc - 
30. ledna 2019
19:48

Všechno to začalo jedinou, zdánlivě obyčejnou fotografii. Američanka Cindi Deckerová (55) namalovala volavku a bála se, že se její obraz nebude nikomu líbit. Více se mýlit nemohla. Její syn publikoval na internetu fotografii, na které je žena se svým dílem. Rázem vypuklo šílenství…

„Tohle namalovala moje máma a řekla, že se to nikomu nebude líbit. Je to její druhý obraz,“ napsal syn Cindi Deckerové, učitelky z floridského města Jacksonville, na sociální síť. Zároveň tam publikoval svou fotografii, na níž Cindi drží svůj obraz bílé volavky rozpínající křídla s modrým pozadím.

Příspěvek, který její syn publikoval, nezůstal bez povšimnutí. Fotografie se Cindi, která volavku namalovala na večerním kurzu pro začínající amatérské výtvarníky, byl zobrazen 1,14 milionkrát! „Nejsem umělkyně, jsem jen obyčejná máma,“ řekla šokovaná Cindi pro BBC. Ovšem nezůstalo to jen u smajlíků a obdivných komentářů.

Obrazu si všiml Kristoffer Zetterstrand, pětačtyřicetiletý umělec ze Švédska, který jen tak brouzdal po sociální síti Reddit, když najednou narazil na fotografii Cindy. V tu chvíli ho napadlo, že Cindi namaluje s obrazem v rukou. „Pomyslel jsem si, že je to hezké, dostal jsem nápad, že namaluji jednu z těch fotografii jen tak pro zábavu,“ řekl. Ovšem mýlil se stejně tak jako Cindi, která se domnívala, že se její obraz nikomu nebude líbit. Kristoffer totiž své dílo taktéž publikoval na sociální síti se slovy: „Namaloval jsem něčí mámu." Jedním příspěvkem rozjel stále se šířící řetězec, kterému se na internetu začalo říkat podle staré dětské říkanky. „Namaloval ženu, která namalovala chlapce, který namaloval dívku, která namalovala labuť.“

Na Redditu viděla fotografii výtvarnice, která si říká lillyofthenight, a ta se rozhodla, že namaluje Kristoffera, který drží obraz, na němž je vyobrazena Cindi, a nechá se s ním vyfotografovat. Snímek, na kterém drží svůj počin, dostal ani za necelé dva dny přes sto tisíc lajků. Lilly k příspěvku napsala: „Chvíli to zabralo a není to perfektní, ale namalovala jsem kluka, který namaloval mámu jiného kluka."

Stejně tak jako si ona všimla Kristofferova příspěvku, si její fotky všiml další umělec, který namaloval ji, jak drží obraz s Kristofferem, který drží obraz se Cindi. Ten k fotografii napsal: „Namaloval jsem dívku, která namalovala kluka, který namaloval mámu jiného kluka, která namalovala volavku."

A tak to šlo dál…. „Je to strašně divné. Naposledy jsem napočítal, že vzniklo přes 40 obrazů. Pomalu se na nich zmenšuju a zmenšuju,“ řekl Kristoffer, kterého překvapilo, co jeden jeho obraz se Cindi způsobil. „Je to překvapující,“ dodal. Na internetu dokonce vznikla mapa, která zobrazuje všechny obrazy, jak šly po sobě. Ani ta však nekončí, ale nadále se rozrůstá a větví...

Sledujte pořady Blesk Zpráv

Epicentrum S prezidentem v Lánech Ptám se, pane premiére

Redakce Blesk Zpráv pro vás každý týden od pondělí do čtvrtka připravuje pořad Epicentrum s rozhovory na aktuální témata. Kromě toho vám pravidelně přinášíme názory prezidenta Miloše Zeman v pořadu S prezidentem v Lánech a zpovídáme i premiéra Andreje Babiše.

petrw ( 31. ledna 2019 06:53 )

volavka je nadherna

pavel981 ( 31. ledna 2019 00:06 )

tomik007 ( 30. ledna 2019 20:44 )

A takhle nejak vzniklo to CAPI HNIZDO

jajas ( 30. ledna 2019 20:01 )

Tak to se jim povedlo! To se mi líbí! Konečně něco jiného, než ty krávoviny o celebritách!

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud