Úterý 26. října 2021
Svátek slaví Erik, zítra Šarlota
Oblačno 13°C

Holčička (9 měs.) má na krku nádor velikosti tenisáku. Čeká ji riskantní operace

Autor: msj - 
1. října 2018
19:50

Malá holčička se konečně dočká odstranění nádoru, který jí od narození vyrůstal na zadní části krku. Alishba Arsalan z Pákistánu se totiž narodila s defektem páteře. Doktoři měli velký problém její nemoc správně diagnostikovat. Teprve nyní dívence svitla naděje.

Malé Alishbě tumor vyrůstá z krční páteře a po devíti měsících je velký zhruba jako tenisový míček. Diagnózy se nakonec její rodina dočkala až v nemocnici Jinnah Post Graduate v Karáčí. K operaci by mělo dojít již v tomto týdnu.

Když se narodila, všimla jsem si, že má kolem krku malý otok. Lékaři z toho byli celí nesví.  Během několika týdnů nádor začal růst a nyní je velký jako tenisový míček,“ prozradila médiím matka dívenky, Shanila Arsalan (20).

Rodiče s děťátkem oběhali mnoho doktorů, aby našli odpovědi na své otázky. Těch se jim dostalo až ve zmíněné nemocnici. Tamní lékaři jim dokonce nabídli, že dívence tumor odstraní zadarmo.

Většině dětí s touto nemocí hrozí vytvoření hydrocefalu (zvýšená sekrece mozkomíšního moku, který utlačuje mozek, pozn. red.) Ten naštěstí rentgeny vyvrátily a holčičku tumor nijak nebolí, což je dobré znamení. Operace by měla proběhnout příští týden,“ řekl chirurg Raza Rizvi.

Zobrazit celou diskusi
Další videa