Odhalení šokujících statistik eutanazie v Belgii: Mezi mrtvými jsou děti!

Ilustrační fotka.
Autor: msj - 
24. 7. 2018
20:41

V Belgii zemřely při asistované sebevraždě tři děti! Šokující data zveřejnila federální komise pro kontrolu a hodnocení eutanazie. Belgické království je jedinou zemí světa, která eutanázii nezletilým pod 12 let povoluje.

Oficiální zpráva odhalila počet lidí, kteří podstoupili eutanazii. Ta byla v Belgii legalizována rok po Holandsku v roce 2003. V roce 2007 se pro smrt rozhodlo 495 Belgičanů. Přesně deset let poté se tento počet téměř zpětinásobil.

V roce 2016 eutanazii podstoupilo 2028 lidí. O rok později to bylo 2309, tedy nárust o 14% za pouhý rok. V roce 2016 zemřely dvě děti a v roce 2017 jedno. Jejich jména a věk nebyl prozrazen. Jediná informace, která se dostala na veřejnost je, že měly rakovinu.

Tabulka s počty usmrcených.Tabulka s počty usmrcených. | federální komise pro kontrolu a vyhodnocování eutanazie

Zatímco v Nizozemí úřady nedovolují eutanazii dětem pod 12 let, Belgie v roce 2014 věkové možnosti rozšířila. To v zemi i celosvětově zvedlo obrovskou vlnu odporu a znechucení.

Žádný rodič nebo úřad nemá právo brát život někomu, kdo je ještě dítě. Ať už jsou kdokoli,“ řekl Lord Carlile, člen rady parlamentní skupiny „Žít a zemřít dobře“, která proti eutanazii protestovala.

Belgické zákony říkají, že děti musí mít nějakou smrtelnou nemoc, nebo musí nesnesitelně trpět, aby jim eutanazie byla poskytnuta. Také se hodnotí mentální kapacita a je zapotřebí souhlas rodičů

 

Sledujte pořady Blesk Zpráv

Epicentrum S prezidentem v Lánech Ptám se, pane premiére

Redakce Blesk Zpráv pro vás každý týden od pondělí do čtvrtka připravuje pořad Epicentrum s rozhovory na aktuální témata. Kromě toho vám pravidelně přinášíme názory prezidenta Miloše Zeman v pořadu S prezidentem v Lánech a zpovídáme i premiéra Andreje Babiše.

Aktuálně: Konec kauzy Čapí hnízdo - Státní zástupce zastavil stíhání Andreje Babiše

mikes15 ( 25. července 2018 21:30 )

Tak se omlouvám fakt to chtěj zavíst i u nás. ANO už NE

mikes15 ( 25. července 2018 11:32 )

To že někdo napíše něco na euportalu ještě neznamená, že to je pravda. Čti Blesk

Jana65 ( 24. července 2018 21:46 )

U nás sepisuje zákon o eutanázii poslankyně Věra Procházková za ANO. Že je to otevření Overtonová okna , je jasné. Zatím se to bere jako možnost pro lidi nevyléčitelně nemocné, ale v Holandsku už jsou dál - tam vláda přišla s návrhem zákona, který by legalizoval asistovanou sebevraždu pro lidi, kteří mají pocit, že jejich život se naplnil, ale nutně nejsou nevyléčitelně nemocní? https://www.novinky.cz/zahranicni/417359-nizozemsko-chce-eutanazii-i-pro-ty-kteri-nejsou-smrtelne-ne mocni.html Dokonce jsou i takové návrhy, kdy asociace NVVE žádá, aby eutanázie byla oficiálně rozšířená i pro ty, kteří dosáhli 70 roků. https://www.euportal.cz/Articles/14776-nizozemi-konecne-vyresilo-problem-s-duchodci-eutanazie-pro-li di-nad-70-let.aspx

Zobrazit celou diskusi
Další videa