Matka po Vánocích odložila dítě: Vašík byl nahý, zabalený jen v dekách, zachránil ho babybox v Krnově | Blesk.cz

Matka po Vánocích odložila dítě: Vašík byl nahý, zabalený jen v dekách, zachránil ho babybox v Krnově

Matka odložila dítě do babyboxu.
Autor: ČTK - 
29. 12. 2017
10:29

Do babyboxu v Krnově na Bruntálsku dnes krátce po půl osmé ráno někdo odložil novorozeného chlapečka. Jde o třetí dítě odložené do krnovského babyboxu za pět let jeho existence. Dítěti dali jméno Václav podle sponzora babyboxů.

„Zdravotníci z babyboxu (u krnovské nemocnice) vyjmuli zcela novorozeného chlapečka, navážili mu 2600 gramů a Šárka Tavandzi, náměstkyně pro ošetřovatelskou péči, mi řekla, že je na pohled zdravý a do babyboxu byl odložen nahý, zabalený ve dvou dekách – modré a žluté,“ uvedl zakladatel babyboxů Ludvík Hess.

Naposledy do krnovského babyboxu někdo odložil dítě letos 13. října, šlo o novorozenou holčičku.

V celém Česku je 71 babyboxů. Jde v podstatě o novorozenecký inkubátor přístupný z vnější strany budovy. V okamžiku, kdy je do něj vloženo dítě, zapne se vyhřívání, ventilace a s mírnou prodlevou i alarm, který upozorní personál. Schránky jsou umístěny tak, aby se lidé nemuseli bát, že je při odkládání dítěte někdo překvapí. Babyboxy mají i své kritiky, kteří tvrdí, že odporují některým článkům Úmluvy o právech dítěte, například právu na jméno, totožnost, státní příslušnost a právu znát své rodiče.

Doporučujeme
ellenic ( 29. prosince 2017 19:02 )

jastana Vy musíte být nešťastný a hloupý tvor , který nazývá novorozence hadem. Fakt jste ubohá a pochybuji, že pro společnost potřebná. Ještě, že se najdou u nás slušní lidé, kteří naopak existenci baby boxů i bez Vás ocení. Vy jedna škatule .

ellenic ( 29. prosince 2017 18:58 )

Odpůrci babyboxů by potřebovali dostat na holou . Baby boxy už zachránily desítky dětí, kterým by chlad venkovních teplot ublížil, pokud by děti byly pohozeny třeba do křoví. Takže odpůrci jděte fakt do háje . Chlapečkovi přeji slušnou a láskyplnou rodinu.

jardavozembouch ( 29. prosince 2017 16:13 )

tatulda vas mel vycurat do kopriv. jste zcela zbytecny tvor.

jardavozembouch ( 29. prosince 2017 16:05 )

zato vy jste geneticky na vysi, jako starej dobrej Ada. skatule stara zapskla.

jardavozembouch ( 29. prosince 2017 16:03 )

jenom debYl nepochopi nadsazku. jdete k zrcadlu a prasknete si po tlame z obou stran. debY.le!

Zobrazit celou diskusi
1080p 720p 360p
Další videa