Nešťastná maminka odložila Andrejku do babyboxu: K miminku přiložila dopis!

Autor: ČTK - 
14. října 2017
08:41

Do krnovského babyboxu v pátek večer někdo odložil novorozenou holčičku. Dítě se zdá být v pořádku. Za pět let existence babyboxu v Krnově je to druhá odložená holčička. ČTK to oznámil zakladatel české sítě babyboxů Ludvík Hess.

Odložená holčička byla podle Hesse pečlivě oblečena a zabalena v peřince. "V přiloženém vzkazu nešťastná maminka uvedla, že se narodila v pátek ve 13:10 a že ji pojmenovala Andrea. Děťátko je na první pohled zdravé," doplnil. Do babyboxů lidé letos odložili 14 dětí, celkem už jich bylo 160, z toho 91 holčiček.

První schránka pro odkládání dětí byla zprovozněna 1. června 2005 v pražském Hloubětíně. Krnovský babybox byl jako 51. v pořadí uveden do provozu v červenci 2012 v tamním Sdruženém zdravotnickém zařízení. Dosud do něj byla odložena jen v srpnu 2013 dívka pojmenovaná Šárka. V celém Česku je 71 babyboxů, dosud poslední funguje od letošního června v nemocnici v Mariánských Lázních.

VIDEO: Praha 2 má nový babybox. 

Video Praha 2 má nový babybox. - Tadeáš Provazník

pazdan ( 19. března 2018 08:05 )

Kde jste to sebrali že dostali maminky za komunistů krásný byt Ani se 3 dětmi NE Babybox je to nejlepší co může v dnešní době být.Mamince která si nemůže dovolit dítě a dá ho do boxu fandím,dnes je hodně dvojic neplodných a s radostí si takové miminko osvojí a dá mu svoji lásku Takže se jděte moralisté bodnout.

pazdan ( 19. března 2018 08:00 )

Kde jste to sebrali že dostali maminky za komunistů krásný byt Ani se 3 dětmi NE

Beyonce ( 18. března 2018 22:32 )

lawondys --> máte pravdu je odporné co zde lidé píšou...

Beyonce ( 18. března 2018 22:16 )

Nechápu proč někteří o ní píšete tak hnusné komentáře,měli by jste spíše o ní psát,že mohla být opravdu v nouzi a proto jí raději dala do babyboxu,kdyby jí dala do igelitky tak by jste na ní nadávali,proč jí nedala do babyboxu...tady se člověk někdy nevyzná v lidech...Psali že o miminko se postarala dobře,je mi z toho tady špatně co zde píšete jako například,že to byla prostitutka,nyní se mi fakt pozastavil rozum nad tým co píšete...

sestra ( 29. prosince 2017 16:20 )

Zakladatel Babyboxu, nevypada zrovna reprezentatine, ze staje rovnou pred kameru prestrihnout pasku.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud