Hasiči zachránili rodinu z hořícího hotelu v Těrlicku: Obdrželi medaili za statečnost

Autor: aba - 
10. 11. 2017
20:35

Dva hrdinové z Českého Těšína neváhali nasadit vlastní životy, aby zachránili druhé. Z hořícího hotelu oknem vytáhli rodiče se čtyřletým synem a sami pak zůstali uvěznění v plamenech. Jen díky jejich odvaze a zkušenostem se jim podařilo přežít.

Medaile za statečnost je nejcennější vyznamenání, které Hasičský záchranný sbor ČR uděluje. Každoročně je rozdává u příležitosti výročí vzniku samostatné Československé republiky a letos rozdal pouze tři.

Dvě z nich dostali hasiči z Českého Těšína. Nadstrážmistr Václav Cieslar (30) a podpraporčík Ladislav Ledvoň (40) prokázali velkou statečnost při požáru hotelu v Těrlicku v prosinci loňského roku.

Muži oknem vytáhli ven rodiče a jejich čtyřletého syna a v ohni jim tím zachránili život. Sami ale zůstali uvěznění v plamenech, když prohledávali hotel, a jen díky jejich odvaze a zkušenostem se jim podařilo najít místo s nižší teplotou, odkud je pak jejich kolegové osvobodili. Ocenění tak hasiči dostali nejen za záchranu životů, ale i za prokázanou odvahu.

Video: Tohle jsou finalistky Miss Hasička! Soutěží opravdoví hrdinové a hrdinky!

Video Tohle jsou finalistky Miss Hasička! Soutěží opravdoví hrdinové a hrdinky! - David Turek, Aleš Brunclík
1080p 720p 360p

Doporučujeme

Buďte první, kdo se k tématu vyjádří.

Zobrazit celou diskusi
1080p 720p 360p
Další videa