Umírajícímu muži (87) splnili poslední přání. Přiklusal se za ním podívat kůň

Autor: shp - 
8. září 2017
18:37

Patrick Saunders (87) již na světě nebude dlouho. Ten zbytek, který mu zbývá, tráví v hospici v anglickém Severním Devonu. A právě tam si pro něj připravili nejkrásnější dárek na sklonku jeho života.

Během svého mládí strávil Patrick mnoho času kolem koní. Staral se o ně a občas na nich i jezdil. Vše začalo, když pracoval ve stáji. Se zvířaty si vytvořil silné pouto.

Protože se Patrickův život blíží ke konci, rozhodli se zaměstnanci hospice pro něj přichystat velké překvapení. Vše začalo tím, že ho na pojízdné posteli vyvezli z budovy ven.

Jenže nešlo o to, aby se umírající Angličan nadýchal čerstvého vzduchu. Během pár chvil Patrick uslyšel dusání kopyt a jeho obličej se rozsvítil jako sluníčko. Úsměv měl od ucha k uchu.

Do hospice ho přišel navštívit hřebec Victor, kterého si rozzářený Patrick velmi rád pohladil. Láska ke koním ho neopustila ani v jeho posledních dnech. Sestřičky je oba zvěčnily telefonem na památku.

Podívejte se na dramatickou záchranu koně:

Video  Hasiči jeli zachránit koně z bahna: Nakonec se z něj dokázal dostat sám.  - HZS Olomouckého kraje

Sledujte pořady Blesk Zpráv

Epicentrum S prezidentem v Lánech Ptám se, pane premiére

Redakce Blesk Zpráv pro vás každý týden od pondělí do čtvrtka připravuje pořad Epicentrum s rozhovory na aktuální témata. Kromě toho vám pravidelně přinášíme názory prezidenta Miloše Zeman v pořadu S prezidentem v Lánech a zpovídáme i premiéra Andreje Babiše.

naidka ( 8. září 2017 21:41 )

Oni to v zahraničí holt umí lepší prodat, české hezké příběhy Bleskáče nezajímají.

rozmaryna ( 8. září 2017 20:20 )

Blesk hledá takové zprávy v zahraničí. A přitom ve Zlíně v Alzheimercentru je to běžná věc, tam koník chodí i v budově. Je tam už skoro jako doma, jak často tam chodí. https://www.youtube.com/watch?v=FwOBoPBxM3E

naidka ( 8. září 2017 19:42 )

Přimělo mi to ošetřovatele žiraf Maria, jak ho také dovezli k žirafám se rozloučit. Dojemné.

andorea ( 8. září 2017 18:59 )

To je krásné.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud