Sobota 2. prosince 2023
Svátek slaví Blanka, zítra Svatoslav
Zataženo, sněžení 0°C
Nejčtenější
na Blesk.cz

Katka z dokumentu Třeštíkové spadla na dno: Prodává se za heroin a vypadá na 70

Autor: lm - 
4. srpna 2017
11:50

Dlouhých čtrnáct let mapovala režisérka Helena Třeštíková (68) osud Katky (40) závislé na drogách. Začala v roce 1996, když Katce bylo 19 let a se svým časosběrným dokumentem sklidila v roce 2010 nevídaný úspěch. Happy endu se bohužel ani režisérka, ani diváci nedočkali. Jak Katka nakonec dopadla?

Katka začala s drogami během dospívání. Chtěla se prý lišit a tehdy o drogách nebylo tolik informací. V 19 letech skončila v terapeutické komunitě Sananim v Němčicích, kde její příběh začala sledovat i režisérka Helena Třeštíková. Katka sice věřila, že se z toho dostane a jednou bude mít normální život, rok od roku ale chátrala a nakonec se z bludného kruhu drog, prostituce a krádeží nedostala.

Nepřinutilo ji dokonce ani těhotenství, ze kterého vzešla holčička Terezka. Katka slibovala, že se pro ni vzdá drog, ale nezvládla. Holčičce bylo letos devět let a z její matky je troska. Potvrzuje to i bývalý bezdomovec a prostitut Karim (Karel Lampa), který nyní provádí zájemce odvrácenou stranou Prahy a s Katkou dokonce jeden čas pobýval ve squatu.

„Ta se teď prodává výhradně za drogy. Pořád, i když vypadá na sedmdesát. Dealerovi je to jedno. Katka se ze své závislosti dostat nechce a už ani nemůže, protože kdyby přestala brát heroin, tak umře. Denně bere 2,5 gramu heroinu třikrát denně,“ popsal pro server Refresher.cz.

Prezidentské volby 2018 - vše o volbách a kandidátech na prezidenta zde >>>

Aktuální volební preference a průzkumy k prezidentským volbám 2018 najdete zde >>>

Články odjinud