Nejdražší rozvod světa: Exmanželka chce po oligarchovi 355 miliard Kč!

Autor: lm - 
24. 5. 2017
14:31

Ruský oligarcha Vladimir Potain (56) má na krku pořádný problém! Jeho exmanželka Natalia (55) na něj podala žalobu, ve které se dožaduje rozvodového vyrovnání v hodnotě celkem 355 miliard korun. Pokud by jí ho soud přiklepl, šlo by o nejdražší rozvod v historii.

Oligarcha Vladimir Potanin se narodil do vlivné komunistické rodiny a po rozpadu SSSR založil průmyslovou a finanční společnost Interros, která se specializuje zejména na hutnictví. Z Potanina se během několika let stal miliardář a momentálně se jeho majetek odhaduje na 13,4 miliard dolarů (317 miliard korun). Exmanželka Natalia po něm ale požaduje rozvodové vyrovnání ještě o 40 miliard korun více!

Vladimir a Natalia byli svoji 23 let a zplodili spolu tři děti. Rozvedli se v prosinci 2013 a ani ne o rok později se oligarcha oženil znovu s mladší Jekatěrinou (42), se kterou měl v té době podle nepotvrzených informací už tříletou dceru Barbaru. Natalia tvrdí, že ji Vladimir kvůli mladší milence "odkopl, zradil a ponížil".

Exmanželka po rozvodu dostala necelých 5 milionů dolarů (113 milionů korun) z prodeje jejich luxusního bytu v Moskvě a tři pozemky. Natalia ale chce i podíl na akciích svého muže. Soud jí už dříve nevyhověl, jelikož Vladimir Potanin cenné papíry fyzicky nevlastní, pouze z nich profituje. V nové žalobě proto požaduje polovinu dividend plynoucích z těchto akcií.

Vladimir Potanin se již dříve u soudu bránil, že už není žádný miliardář. Prý má na účtu poslední miliony a žije z platu 480 tisíc dolarů měsíčně (11,3 milionu Kč). Podle Natalie si ale exmanžel ulil majetek na zámořské účty a teď jí ještě dělá ze života peklo. Mimo jiné měl jeden z jejích pozemků zatížit fiktivním dluhem ve výši milion dolarů (24 milionů korun), kvůli kterému se nemůže vrátit do Ruska za svými dětmi a nemocnou matkou. Rusko by pak totiž podle zákona nemohla opustit, dokud by dluh nesplatila.

Video: Miliardová svatba synka oligarchy.

Video Miliardová svatba synka oligarchy. - Youtube.com

Pohřeb Karla Gotta

Parte Děti Karla Gota Rozloučení na Žofíně Záznam zádušní mše Hosté na zádušní mši O životě Karla Gotta Dědictví Bertramka

Hrob

Celé Česko truchlí. Zemřel Karel Gott, držitel čtyř desítek Zlatých slavíků. Jen málokterý umělec za sebou zanechá tolik děl, jako zesnulý zpěvák. Připomeňte si Mistrův život.

Vše o Karlovi Gottovi čtěte ZDE

junkiexl ( 24. května 2017 19:43 )

Je na nem videt, ze exesivne chlasta: houbovity xicht, oci plovouci ve vodce. Ten nedozije zimy, tak si exko pospes, jinak vsechno shrabne ta odula blondyna.

tomik007 ( 24. května 2017 15:17 )

"Narodil se do vlivné komunistické rodiny a po rozpadu SSSR založil finanční společnost" - typicky posametovy podnikatel

Zobrazit celou diskusi
Další videa