Rodina paterčat bez peněz! Zveřejnila, za co utrácí finanční dary

Autor: ljš - 
22. 5. 2017
12:53

Čtvrté narozineniny prvních českých paterčat se nezadržitelně blíží a pro rodinu tak nastává čas velkých změn. Děti čeká zápis do školky, tátu nástup do práce a je také nutné vyřešit finanční problémy, do kterých se rodina dostala přijetím peněz z prvotní sbírky. Rodiče přesto dál pečlivě informují o tom, za co utrácí finanční dary, které přišly na nový transparentní účet.

"Od ledna do dubna 2017 bylo čerpáno na obědy, kroužky a dopravu na plavání v 2. pololetí pro Antonia (starší bratr paterčat, pozn. red.), léky a zimní boty pro děti aj.," uvádí na svých stránkách Rodinné centrum Milovice, které rodině pomáhá.

Z údajů na transparentním účtu je patrné, že za první čtyři měsíce letošního roku lidé paterčatům darovali 70 400 korun, z nichž rodina utratila 27 tisíc. Výdaje spojené s druhákem Antoniem, který krom školního plavání chodí také na klávesy a taekwon-do, přitom činily 7 050 korun. Téměř pět tisíc korun pak rodina na konci dubna zaplatila za vedení účetnictví. Zbytek (cca 15 tisíc korun) jsou výdaje za boty, léky a další drobnosti, které děti potřebují.

Na stránkách centra nechybí ani novinka přímo ze života dětí. "Moc Vás všechny zdravíme z jarem provoněných Milovic. V květnu jdeme na zápis do mateřské školky. Paterčata," píše se na webu, kde je také k vidění ukázka z jejich výtvorů. Právě z nástupu dětí do školky má ale rodina obavy. "Víte, co všechno dětem musíme pořídit? To bude šílené. Jen si to představte všechno pětkrát. Bačkory, gumáky, boty na ven...," děsila se nedávno máma paterčat Alexandra Kiňová v rozhovoru pro Mladou frontu Dnes.

Všem dárcům je proto velmi vděčná. "I díky Vaší pomoci bude možno financovat stravné pro paterčata v mateřské školce od září 2017. Děkujeme všem dárcům. Bez Vaší pomoci bychom chod domácnosti finančně nezvládli," vzkázala s partnerem Antonínem. Krom peněžních darů jim pomáhá také hmotná sbírka. Na strankách je už k dispozici nový, "letní" seznam potřebných věcí. Centrum pro děti shání hlavně plavky, věci do vody a léky.

Rodinu nyní čekají velké změny. Od čtvrtých narozenin dětí nebude mít nárok na dvě pečovatelky, které do rodiny docházejí každý den na hodinu a půl vypomáhat. S nástupem dětí do školky také skončí jejich tátovi rodičovská dovolená a čeká ho návrat do práce. Rodiče doufají, že do té doby vyřeší své finanční problémy, které vznikly tím, že přijali 600 tisíc z původní sbírky. Klub dvojčat a vícerčat, který ji vedl, peníze po sporech s Kiňovou převedl na účet magistrátu. Ten je ale nemohl rodině předat jinak než darem a ta tak přišla o všechny dávky. 

Video Paterčata na srazu vícerčat - Tomáš Koníček, Lukáš Červený

Sledujte pořady Blesk Zpráv

Epicentrum S prezidentem v Lánech Ptám se, pane premiére

Redakce Blesk Zpráv pro vás každý týden od pondělí do čtvrtka připravuje pořad Epicentrum s rozhovory na aktuální témata. Kromě toho vám pravidelně přinášíme názory prezidenta Miloše Zeman v pořadu S prezidentem v Lánech a zpovídáme i premiéra Andreje Babiše.

Aktuálně: Konec kauzy Čapí hnízdo - Státní zástupce zastavil stíhání Andreje Babiše

Další videa