David (†17): Záhadná smrt pod vysílačem

Stesk a bezmocnost. S těmito pocity musel strávit nejkrásnější svátky v roce Miroslav Klátil (44). Jen stěží ozdobil stromeček a snědl štědrovečerní večeři.
Před třemi měsíci přišel o svého syna Davida (†17). Jeho podivnou smrt zatím nevysvětlilo ani vyšetřování policie.
„Okolnosti úmrtí Davida jsou obestřeny řadou otazníků. Stále nevíme, co se skutečně stalo,“ říká Miroslav Klátil. Neštěstí se přihodilo letos posledního září v Ústí nad Labem. David se vydal na Střížovický vrch, kde je telekomunikační vysílač. „Kluk měl zálibu v telekomunikačních technologiích. Rád zkoušel nové věci a pravděpodobně něco nového chtěl zkusit i u vysílače,“ vysvětlil otec.
Chlapec nejspíš vlezl nahoru k vysílači, čímž se dostal pod dráty vysokého napětí. Přeskočil na něj výboj a uhořel. Ještě týž den ho tam našla náhodná kolemjdoucí. „Rodina zásadně vylučuje sebevraždu. David byl veselý kluk, nepil a nekouřil. Drogy také nebral. Několik dní před nehodou se svěřil, že si koupil nové boty. Měl z nich radost. S manželkou jsme sice rozvedeni, ale kluk se tím nějak netrápil,“ uvedl Miroslav.
Vyšetřovacích verzí je několik. Nejpravděpodobněji se ale jeví nešťastná náhoda. „Chceme poprosit lidi, kteří se ráno 30. září pohybovali v této ústecké lokalitě, aby se na nás prostřednictvím Blesku obrátili. David do těchto míst nešel sám. Navíc měl s sebou batoh, který policie dodnes nenašla,“ prosí čtenáře nešťastný otec.
Policie potvrzuje, že případ je stále v šetření. „Vyšetřování není ukončeno, ale můžeme vyvrátit, že by šlo o smrt zaviněnou druhou osobou, tedy o vraždu. Zatím ale stále vyslýcháme svědky,“ potvrdil mluvčí ústecké policie Vladimír Junek.
Ten kluk nemohl na vysílači dojít ke styku s vysokém napětím. 35 kV vede kapku bokem. Mohl spíše jen spadnout.