Místo smrtící injekce psí důchod

Psovod František Matoušek s Benem  (Autor: Pavel Ryšlink)
Autor: Pavel Ryšlink - 
30. listopadu 2008
05:00

Byl čtyřnohou oporou prostějovských strážníků. Pomáhal jim honit a zneškodňovat zločince. Když však vypršela jeho služební léta, měla vlčáka Bena (10) čekat smrtící injekce.

Takový osud ovšem odmítl akceptovat Benův psovod František Matoušek (49) a psa si vzal domů.

Psovod František Matoušek s BenemPsovod František Matoušek s Benem | Pavel Ryšlink


"Psi v průběhu služby sice patří městu, ale psovodi je mají doma. Je to úplně jiný vztah než třeba v armádě. Tam jsou psi v kotcích a psovodi si je berou jen do služby. Ben se mnou žije od mala a je to člen rodiny," konstatoval strážník Matoušek. "Nechat psa utratit, když skončila jeho služba, to je něco nepředstavitelného. Ben má před sebou ještě několik let krásného života a rozhodně si zaslouží pěkný psí důchod," dodal psovod.

Strážník Matoušek prozradil, že přestože je Ben ostrý pes, rád se nechá rozmazlovat. Miluje piškoty a pro olomoucké tvarůžky je prý ochoten udělat skoro cokoliv. Aby se doma nenudil a nestýskalo se mu po policejní práci, bere ho občas jeho bývalý dvounohý kolega a současný pán do služby. Když se Blesk snažil vyfotografovat Bena, jak si doma užívá důchodu s piškoty a tvarůžky, nepochodil. "Pořád je to ostrý pes, žádného mazlíka vám nezahraje. Ten by vám dal!" podotkl psovod Matoušek.

Čtěte další příběhy:
Fenku voříška zachránily z řeky kajakářky
Srdce pro děti: Bráškové, kteří se neslyší
Konečně už nespí v autě. Má byt!
Hlavu měl prakticky oddělenou od těla

Další videa
Články odjinud