Neděle 23. ledna 2022
Svátek slaví Zdeněk, zítra Milena
Oblačno, déšť se sněhem 1°C

Česko má pátou oběť prasečí chřipky

Ilustrační foto
Ilustrační foto  (Autor: ČTK)
Autor: ČTK, šim - 
22. listopadu 2009
16:34

Česko má zřejmě čtvrtou oběť prasečí chřipky. V nemocnici ve Valašském Meziříčí v neděli zemřel muž (†45) moldavské národnosti nakažený tímto virem.

S největší pravděpodobností je důvodem úmrtí právě virus H1N1, u muže nebyla prokázána žádná jiná nemoc, uvedl mluvčí nemocnice Tomáš Želazko.

V ČR jde celkem o pátý případ úmrtí v souvislosti s nákazou. Čtyři lidé včetně toho ve Valašském Meziříčí zemřeli na prasečí chřipku, jeden člověk na leukemii.

Prasečí chřipka Prasečí chřipka | Blesk.cz

Další pacient s prasečí chřipkou podle Želazka leží v izolaci na anesteziologicko-resuscitačním oddělení nemocnice. "Má veškerou potřebnou péči a je pod intenzivní kontrolou. Jeho stav se zlepšuje, přesto další vývoj lze těžko předvídat," dodal mluvčí.

Valašskomeziříčská nemocnice kvůli prasečí chřipce už 12. listopadu vyhlásila zákaz návštěv. Není časově omezen a bude platit do odvolání. Pokud jde o muže, který tam zemřel dnes po poledni, do nemocnice byl přijat v úterý 10. listopadu. "Stav muže byl po celou dobu velmi vážný a bohužel to skončilo tragicky. Muž byl po celou dobu v izolaci na anesteziologicko-resuscitačním oddělení, přičemž veškerý postup nemocnice i personálu byl pod kontrolou krajské hygienické stanice," dodal mluvčí.

gogo ( 22. listopadu 2009 18:34 )

budou média horečnatě až hystericky psát, tak mají o materiál na celá léta postaráno. A co teprve až přijde ta "normální" chřipka, která má podstatně vyšší úmrtnost ! Ale o tu nám asi nejde, že ? Nám jde o to prodat ty vakcíny na prasečí chřipku a napakovat se. Ať to stojí co to stojí !

Zobrazit celou diskusi
Další videa