Pražané si můžou oddychnout: Plný provoz metra se obnoví v neděli odpoledne!

Situace 4. června ráno ve stanici Radlická při výluce metra v centru Prahy  (Autor: Facebook - Povodně 2013 živě)
Autor: ČTK - 
8. června 2013
13:51

Pražský dopravní podnik obnoví plný provoz metra již v neděli v 15:00. Soupravy metra budou zastavovat ve všech stanicích, kolem vestibulů ale i nadále zůstanou protipovodňové zábrany. Cestující budou procházet vstupy v těchto bariérách.

ČTK to řekl ředitel podniku Milan Křístek. Na dnešním jednání magistrátního krizového štábu podle něj sice zaznělo, že metro bude bez omezení jezdit až od pondělního rána, po následné dohodě s techniky ale podnik situaci přehodnotil.

"Provoz bude obnoven už v neděli, chceme tak předejít případným komplikacím v dopravě při návratu Pražanů z víkendu," vysvětlil. Problémy by podle něho mohly nastat zvláště v ulicích V Holešovičkách, v Argentinské a Wilsonově ulici.

"Vstupy do stanic budou omezeny tak, abychom v případě potřeby byli schopni v řádu jedné nebo dvou hodin kompletně všechny bariéry znovu dostavět," doplnil. Prostor pro průchod do stanic metra tak bude užší, než jsou cestující zvyklí. Podnik proto nabádá lidi k opatrnosti. V neděli postupně zmizí náhradní autobusové linky a také vyhrazené pruhy pro tyto autobusy.

Podle předpovědí meteorologů by mělo v neděli a pondělí znovu pršet. Zastupující primátor Tomáš Hudeček (TOP 09) po jednání štábu uvedl, že spadnout má zhruba 40 milimetrů srážek. Vltavská kaskáda i nádrže na říčkách Botiči a Rokytce vypouštějí vodu tak, aby byly schopné zachytit vodu z případných srážek. Také Vltava v Praze již není na nejvyšším povodňovém stupni, tedy ohrožení. Průtok před 13:00 výrazně klesl, řeka je nyní na stupni pohotovosti.

rubenska ( 9. června 2013 09:50 )

vysvětlujte to někomu, kdo se do prahy podívá jednou za 10 let a auto ještě nechá na okraji Prahy

fjdksla ( 8. června 2013 20:04 )

Otvírají metro právě včas. Čím víc škod, tím víc kšeftů pro spřátelené firmy. http://***blesk.cz/clanek/zpravy-povodne-2013/199092/uz-zitra-prijdou-silne-bourky-znovu-zvednou-hl adiny-rek.html

xxxx678 ( 8. června 2013 17:40 )

To těžko autem-když dělám v centru..Asi jsi neviděla situaci ráno-jednak je to jedno parkoviště,a za druhé kde asi parkovat v centru...?

zkratik ( 8. června 2013 17:23 )

212809 ( 8. června 2013 17:08 )

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud