Sobota 4. prosince 2021
Svátek slaví Barbora, zítra Jitka
Polojasno 1°C

V Mělníku prosakuje protipovodňová hráz chránící město: Hrozí zaplavení čtvrti Mlazice

Autor: shp, ČTK - 
5. června 2013
08:06

Obyvatelé Mělníku se třesou strachy. Ve městě intenzivně prosakuje hráz chránící město v úseku asi 100 metrů. Hrozí zaplavení čtvrti Mlazice.

Hasiči patu hráze zatěžují panely a dalším materiálem, řekl kolem 07:00 starosta Ctirad Mikeš. Labe je stále na maximu, další dvě až tři hodiny podle starosty rozhodnou. „Situace je poměrně vážná,“ uvedl Mikeš, podle nějž hrozí, že nápor vody hráz posune.

Během tří hodin se uvidí

„Je to otázka dvou tří hodin - buď Mlazice budou zachráněny, nebo se do nich dostane voda,“ dodal. Čtvrť byla již dříve evakuována. Bariéra, která kromě Mlazic chrání i další evakuovanou část Pšovku, protékala na jiném místě už v úterý večer. Tento problém se ale podle starosty podařilo odstranit.

Hladina nepatrně klesla

Podle Českého hydrometeorologického ústavu hladina Labe v Mělníku před 07:00 dosahovala 931 centimetrů. Během noci kolísala mezi 927 a 934 centimetry. „Pořád máme maximální kulminaci, jsme fakticky nad těsnící vrstvou hráze,“ upozornil starosta.

Ve čtvrtek jako příloha tištěného Blesku vyjde šestnáctistránkový povodňový rádce zdarma! Ve čtvrtek jako příloha tištěného Blesku vyjde šestnáctistránkový povodňový rádce zdarma! | Blesk

malavelka ( 5. června 2013 12:11 )

Je to ale pořád jen o matreriálu a morální í devastace je mnohem horší...Ovšem někdo ani netuší co to je.

marie60 ( 5. června 2013 08:42 )

 Sluníčko už konečně nedělej drahoty a vylez ! Tyhle zprávy mě dost deprimují, soucítím s těmi lidmi, které ohrožuje tahle hnusná voda.Vůbec si ani nechci představit, co bych dělala v jejich případě já.Držím jim všem pěsti, aby voda brzy zas odtáhla.

janina7777 ( 5. června 2013 08:12 )

chudáci mělničáci

Zobrazit celou diskusi
Další videa