Povodně: 400 domácností a firem je stále bez proudu!

Jedno z míst, kterými se prohnala velká voda.  (Autor: Tomáš Tesař)
Autor: ČTK, rvs - 
10. srpna 2010
11:15

V Libereckém a Ústeckém kraji je po povodních stále bez elektriky ještě 400 míst. Dodávky postupně obnovují i plynaři, kteří dnes budou provádět tlakové zkoušky v některých obcích.

"Pokud tlakové zkoušky dopadnou dobře, připojování poškozených míst by mělo začít ve středu," řekl mluvčí plynárenské společnosti RWE Jiří Bezděk. U částí sítě, které nebyly poškozeny, by měla obnova dodávek plynu pokračovat poměrně rychle. "Během tohoto a příštího týdne se nám podaří připojit většinu odběratelů," dodal Bezděk.

Obnova velmi poničených míst, jako je obec Raspenavy a centrum Chrastavy však potrvá týdny či měsíce, protože tam plynaři musí postupovat v součinnosti s postupem dalších stavebních prací. RWE ještě nedokáže vyčíslit celkové škody, protože odhady stále narůstají a do některých míst se ještě specialisté nedostali. Na opravách pracují i odborníci z jiných krajů.

400 míst je bez eletktřiny, na opravách se pracuje

"Bez elektřiny je v současné době okolo 400 odběrných míst a tento počet klesá," uvedla mluvčí energetické společnosti ČEZ pro severní Čechy Soňa Holingerová. Během večera a noci se podařilo obnovit dodávky ve Františkově nad Ploučnicí a Benešově nad Ploučnicí. Původně bylo bez proudu přes 2000 odběrných míst.

"Poruchovým četám Skupiny ČEZ se podařilo od sobotního rána, kdy povodně zasáhly severní Čechy, opravit 90 procent poruch na vedení vysokého napětí," uvedla mluvčí ČEZ. Očekává však, že další poruchy budou hlášeny během příštích dnů, protože na kontrolu svých rekreačních chalup a chat přijíždějí lidé, kteří se do postižených lokalit dříve nedostali.

Buďte první, kdo se k tématu vyjádří.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud