Soud: Topolánkův kamarád Dalík uplácel!

Marek Dalík
Autor: ČTK - 
17. 9. 2008
13:27

Bývalý unionistický poslanec Zdeněk Kořistka u olomouckého vrchního soudu prokázal, že mu Marek Dalík a Jan Večerek nabídli v roce 2004 úplatek.

Oběma mužům se musel původně za svá slova podle verdiktu krajského soudu omluvit a zaplatit jim dohromady 30.000 korun. Odvolací soud však dnes toto rozhodnutí zrušil.

Kořistka čelil žalobě na ochranu osobnosti, kterou na něj podali spolupracovník šéfa ODS Marek Dalík a lobbista Jan Večerek. Kořistka oba muže obvinil před čtyřmi roky z toho, že mu nabídli mnohamilionový úplatek. Spor už Kořistka prohrál u ostravského krajského soudu. Podle soudu se Kořistkovi nepodařilo prokázat, že by mu úplatek muži nabídli. Proti verdiktu se všichni odvolali.

Zdeněk KořistkaZdeněk Kořistka | 

Zdeněk Kořistka

Spor se týká údajné úplatkářské aféry z poloviny roku 2004. Kořistka tehdy uvedl, že mu Dalík a Večerek nabídli desetimilionový úplatek a místo velvyslance v Bulharsku za to, že nepodpoří vznikající vládu Stanislava Grosse (ČSSD). Oba to od začátku odmítají.

Kromě Kořistky se proti verdiktu krajského soudu odvolali i oba žalobci. Po bývalém poslanci totiž každý žádá jako náhradu půl milionu korun.

Doporučujeme
1080p 720p 360p
Další videa