Čtvrtek 30. května 2024
Svátek slaví Ferdinand, zítra Kamila
Oblačno, déšť 21°C

Hladík si s Pavlem notoval o ochraně klimatu. Sporné dotace na dům po babičce neřešili

Aktualizováno -
1. srpna 2023
12:48
Autor: trm, ČTK - 
1. srpna 2023
09:19

Prezident Petr Pavel přijal v úterý dopoledne ministra životního prostředí Petra Hladíka (KDU-ČSL). Mluvili měli o prioritách ochrany přírody a vyhlašování nových chráněných území, Zelené dohodě pro Evropu a rozvoji obnovitelných zdrojů energie. Hladík ocenil, že prezident Pavel má k ochraně klimatu diametrálně jiný přístup než předchozí dvě hlavy státu Miloš Zeman a Václav Klaus. 

„Jsem především rád, že pan prezident Pavel má k ochraně klimatu zásadně a diametrálně jiný přístup, než předchozí dva prezidenti. Že ho téma nejen aktivně zajímá, ale že zdůrazňuje otázku prezentace, vysvětlování, popularizace tématu,“ poznamenal Hladík.

Klaus je dlouhá léta známý například tím, že odmítá teorie o globálním oteplování. Zeman zase třeba v souvislosti se Zelenou dohodou pro Evropu hovořil o zeleném fanatismu.

Pavel se podle ministra zajímal o to, v jakém stavu je vyhlašování Národního parku Křivoklátsko a chráněných krajinných oblastí Soutok a Krušné hory. Hovořili také o energetice, využívání Fondu spravedlivé transformace na pomoc uhelným regionům, urychlení výstavby obnovitelných zdrojů energie nebo oběhovém hospodářství. Prezident se také zajímal o problematiku zálohování například plastů či plechovek, dodal Hladík.

Hladíka prezident jmenoval v březnu, pouhý den po své inauguraci. Předchozí prezident Miloš Zeman jmenování začátkem roku odmítl, což lidovci označili za protiústavní, kompetenční žalobu ale s ohledem na končící mandát bývalé hlavy státu nepodali.

Úkoly ministerstva jsou důležité nejen pro životní prostředí, ale pro strukturálně postižené regiony, řekl po jmenování Pavel.

Video  Petr Hladík  - David Polák
Video se připravuje ...

msamec3 ( 1. srpna 2023 16:43 )

Jsou to normálně kriplové

roxin ( 1. srpna 2023 13:46 )

Soudruh pávek řeší jen běžné věci kterými nic nepokazí o kterých nemá šajnu.

Zobrazit celou diskusi
Video se připravuje ...
Další videa