Čtvrtek 28. září 2023
Polojasno 24°C

Pavlova inaugurace: Pekarová řekla Blesku o speciálním peru. Tasila černou krásku s trikolorou

Autor: for - 
3. března 2023
19:55

Už na konci ledna prozradila šéfka Sněmovny Markéta Pekarová Adamová (TOP 09), že chystá na inauguraci speciální pero. Nyní jej ukázala na twitteru. Jedná se o unikátní dva kousky od Marka Najvara. Záležet si dali i na dřevěné krabičce, která má vpředu znak s českým lvem. 

„Společná schůze obou komor proběhne 9. března v odpoledních hodinách na Pražském hradě ve Vladislavském sále s tím, že veškerá organizace se už delší dobu řeší a připravuje se velmi intenzivně. Všechny tyto náležitosti se připravují do posledního detailu, včetně třeba toho, jakým perem prezident podepíše slib (...). Pero každopádně zajišťuji já a chystám něco speciálního!“ uvedla pro Blesk Zprávy na konci ledna předsedkyně Sněmovny Markéta Pekarová Adamová (TOP 09). 

A nyní, během čtvrtého dne sáhodlouhého jednání Sněmovny, se konečně pochlubila výsledným produktem. Pero nechala vyrobit na zakázku u Marka Najvara. „Děkuji za precizní dílo!“ uvedla na twitteru. 

Předsedkyně Sněmovny upřesňuje, že pero vychází vzhledem z české trikolóry. „Odráží se v něm důležitá součást naší státnosti,“ uvádí. 

„Za FabLab Brno jsme rádi, že jsme se mohli společně s kolegy z HobbyLabu podílet na výrobě dřevěné kazety,“ dodává pod příspěvkem Jan Vejtasa. 

Inaugurace ve velkém stylu

Šéfka dolní komory je člověkem, který podle zákona vlastně inauguraci – neboli uvádění do úřadu – svolává. Ústava totiž jasně uvádí, že se jedná o schůzi dvou komor, a tedy Sněmovny a Senátu. Na starosti měla mimo jiné také to, aby podepsala více než 850 pozvánek. 

Oproti tomu šéf Senátu a druhý nejvyšší ústavní činitel Miloš Vystrčil (ODS) má za úkol dohlédnout, aby byli na místě všichni senátoři, a také je tím, do jehož rukou bude nový prezident slib skládat. Blesk Zprávy se Vystrčila v pořadu Epicentrum ptali, zdali také chystá něco speciálního. Uvedl, že sice ano, ale vzhledem k tomu, jak bude naplněný inaugurační den, si počká, až Petr Pavel dorazí do Senátu. A tam jej obdaruje. 

Video  Vystrčil pro Blesk o Pavlově inauguraci: Kdo se omluvil a jak nahradí v Senátu Vohralíkovou?  - Nikola Forejtová
Video se připravuje ...

jaja03 ( 5. března 2023 08:33 )

Je to vše k smíchu, co dále předvádí opět i u volby prezidenta PP. Nikdy nebylo za žádného prezidenta před volbou takové přehánění a vlastně přiznávají,že docílili svého a dosadili si tam svého kandidáta. Vše tomu nasvědčuje a potvrdili to. Další lži a ještě uvidíme, co touto volbou bude a co nás čeká

jasnavolba ( 4. března 2023 11:49 )

Havla jako prezidenta schválilo národní schromáždění i elita komunistu ani jeden nebyl proti! komunistického gener KGB STB zvolila po 33 letech pravice neni to k bltí! jsme zvědavý jestli někdo s politické pakáže pravice bude proti.Jaký je rozdílmazi komunisty a naší špinovou pravicí!

Mariana ( 4. března 2023 09:23 )

Na takové blbosti peníze jsou

milan59 ( 4. března 2023 07:52 )

No omlouvám se,ale já bych ji přiřadil spíš k tomu obrázku

milan59 ( 4. března 2023 07:43 )

A tu výrobu pera i dřeva zaplatila madam Pekarová ze svého skromného platu,nebo to šlo z daní občanů? Omlouvám se,asi to neplatila ze svého platu,protože - Za FabLab Brno jsme rádi, že jsme se mohli společně s kolegy z HobbyLabu podílet na výrobě dřevěné kazety,“ dodává pod příspěvkem Jan Vejtasa. A cena speciálních per je cca 1.300kč za kus a p.Najvara už je vyráběl i pro Senát

Zobrazit celou diskusi
Video se připravuje ...
Další videa
Články odjinud