Pondělí 22. července 2024
Svátek slaví Magdaléna, zítra Libor
Oblačno, bouřka 27°C

Zemana na vozíku vystřídá na Hradě sportovec Pavel: Prozradil, jak se udržuje v kondici

Autor: vja - 
26. února 2023
05:00

Zatímco v případě Miloše Zemana se o prototyp sportovce tělem i duší nikdy nejednalo, s blížícím se nástupem nového „hradního pána“ se ovšem zdá, že Česko získá prezidenta ve výrazně odlišné sportovní kondici. A se zálibou v hokeji i adrenalinových záležitostech. Petr Pavel se i během kampaně objevil nejen v hokejové výzbroji, po svém zvolení pak Blesku odpověděl na dotaz, jak to bude mít se sportem nyní.

Vzhledem k jeho historii v armádě se u Pavla s bližším vztahem k pohybovým aktivitám tak nějak počítá, nový prezident však evidentně sportem doslova žije, což stihl dokázat již během prezidentské kampaně, kdy se svými příznivci vyrazil běhat do Stromovky, chodil po tůrách nebo si šel zabruslit.

V minulosti absolvoval milovník jízdy na motorce třeba i bungee jumping, fotkou se rovněž pochlubil během kampaně.

To Miloš Zeman za aktivního sportovce neplatil -  v minulosti se sice věnoval běžkám, to mu však již onemocnění dolních končetin nějakou dobu nedovoluje. V posledních letech pak bývá často při svých veřejných vystoupeních upoután na invalidní vozík.

Sportonějším typem byl určitě jeho předchůdce Václav Klaus, který se věnoval v mládí závodně basketbalu a je aktivním lyžařem. Rovněž Pavel ani v prezidentském úřadu nechce na sport zanevřít.

Video  Den s Petrem Pavlem: Z rozcvičky do vinárny a pak na kluziště. A co prozradila manželka Eva?  - David Polák
Video se připravuje ...

Proběhnout se zajde, s hokejem to bude těžší

Není to pro mě tak úplně rozcvička, ale řekl bych, že to je o něco méně než standard, takže je to příjemné zahájení dne,“ sdělil koncem prosince Pavel Blesku bezprostředně poté, co v parku Stromovka uběhl čtyři kilometry. Už tehdy však podle svých slov musel bojovat s nedostatkem času. „Většinou to dělám tak, že pracuju s vlastní váhou doma nebo se chodím trošku proběhnout nebo alespoň projít,“ popsal tehdy svou rutinu reportérovi Blesku.

Pavel se dlouhodobě netají ani zálibou v hokeji, který si rád čas od času i sám zahraje. Během výjezdu do Karlovarského kraje mu dokonce připadla čest zahájení hokejového utkání slavnostním vhozením buly. Na následné tiskové konferenci však Pavel Blesku sdělil, že v dohledné době se s hokejkou na led nejspíše nepodívá.

„S tím hokejem je to složitější nejenom proto, že bych se nechtěl podobat některým prezidentům, ale mj. i proto, že je to poměrně časově náročné. A navíc bych asi musel vytvořit tým z ochranky, abychom měli na ledě pocit, že je všechno v pořádku, takže tudy asi ne,“ zhodnotil své možnosti nově zvolený prezident.

Bez fyzické aktivity dlouho nevydržíte

Sport však na hřebík rozhodně pověsit nehodlá, jelikož pravidelný pohyb podle něj prospívá nejen tělu, nýbrž i duševní vyrovnanosti. „Ale já se samozřejmě budu snažit udržovat v kondici, bez  toho to nejde. Když nedáte občas prostor vyčistit si hlavu nějakým sportem, fyzickou aktivitou, tak to moc dlouho nevydržíte,“ myslí si Pavel.

Vedle hokeje či běhu je pravděpodobně největší Pavlovou vášní jízda na motocyklu, které se evidentně nehodlá vzdát ani jako prezident. Podobně rizikové aktivity však bude muset vždy pořádně probrat se svými osobními strážci. „Na tom se musíme ještě domluvit (s ochrannou službou – pozn. red.) právě. Já si myslím, že by to mohlo jít, protože pokud mohl prezident Klaus jezdit na lyžích po sjezdovkách, proč by nemohl prezident Pavel jezdit na motorce,“ položil řečnickou otázku v rozhovoru na TV Nova.

Podle mluvčího Policejního prezidia Jozefa Bocána Pavel o svou zálibu strach mít příliš nemusí. „Co se týče jízdy chráněné osoby na motocyklu, příslušníci Útvaru pro ochranu prezidenta České republiky jsou připraveni zajistit vysoký bezpečnostní standard i při této aktivitě,“ sdělil Blesku Bocán.

Video  Karlovy Vary - Sparta: Čestné buly budoucího prezidenta Petra Pavla ve dvou šálách  - TV TIPSPORT
Video se připravuje ...

JaNat ( 27. února 2023 15:51 )

To si moc fandíš, já se tu jen bavím jak mě máte plnou h..u.

JaNat ( 26. února 2023 19:39 )

Zapomínáš prvosenko, že já identitu těch dvou znám a o jejich fake nicků vím přímo od nich.

JaNat ( 26. února 2023 19:34 )

JaNat ( 26. února 2023 19:33 )

Pak málo čteš.

JaNat ( 26. února 2023 19:29 )

Pozdravuj ji. Jasně já jsem lhářka a ty křištálová a honem na mě pošli své pomocníky, tedy pomocníka v jiném kabátě.

Zobrazit celou diskusi
Video se připravuje ...
Další videa