Čtvrtek 30. května 2024
Svátek slaví Ferdinand, zítra Kamila
Oblačno, déšť 21°C

Babiš se podruhé omluví demonstrantce, o které lhal. Poslala na něj exekuci

Autor: ČTK - 
21. října 2022
18:21

Šéf hnutí ANO a bývalý premiér Andrej Babiš se podruhé omluví za své výroky o tom, že byli demonstranti na protestech z roku 2018 proti jeho vládě zaplacení. Uvedl to dnes na Twitteru v reakci na vyrozumění o zahájení nepeněžité exekuce, kterou navrhla Jana Filipová, nespokojená s Babišovou první soudem nařízenou omluvou. Ta obsahovala dovětek, že Babiš s rozhodnutím soudu nesouhlasí.

Babiš uvedl, že vyrozumění o zahájení exekuce mu bylo doručeno ve středu. „Přestože moji právníci tvrdí, že již první omluvou paní Filipové jsem splnil svoji povinnost (ostatně sama uvedla, že byla mojí omluvou příjemně překvapená, jen ji nepovažovala za upřímnou), rozhodl jsem se nakonec, že nemá cenu s ní o tom roky bojovat u exekučních soudů,“ napsal. „Paní Filipové se omluvím i podruhé. Snad již tuto omluvu za upřímnou považovat bude...“ dodal Babiš, který se nyní léči s covidem-19.

Omluvit se za výroky o zaplacených demonstrantech nařídil Babišovi pravomocně pražský krajský soud letos v červenci. Žalobu na Babiše podala jedna z demonstrantek – Jana Filipová z Domažlicka. Babiš jí pak poslal dopis se soudem nařízenou omluvou, kterou ale doprovázel další text. V něm Babiš napsal, že neměl v úmyslu ženu urazit, protože ji před začátkem sporu neznal. „... ctím pravidla právního státu, a přestože s uvedeným soudním rozhodnutím nesouhlasím a budu proti němu podávat dovolání, podvoluji se mu a zasílám vám omluvu předepsaného znění,“ napsal šéf hnutí ANO a opoziční poslanec.

Podle advokáta Filipové takovým komentářem Babiš omluvu devalvoval. Filipová proto spolu s ním podala na expremiéra návrh na exekuci. „Trvám na tom, aby ta omluva přišla v tom znění, v jakém byla napsána v rozsudku,“ řekla České televizi. Jde o nepeněžitou exekuci, při které exekutor ukládá pokuty, dokud není splněna nepeněžitá povinnost.

Video  Andrej Babiš: Volby ukázaly, že je to opravdu referendum.  - Nikola Forejtová
Video se připravuje ...

trintin ( 23. října 2022 21:35 )

Babiš lhal, že očkovní proti covidu nebude povinné ale potom povinnost vakcinace zavedl. Berme lhaní politiků jako běžný jev.

rudy_hnis ( 23. října 2022 08:31 )

Jestli to je pravda, tak jsi povinen podat trestní oznámení, jinak jsi spolupachatel. Pokud to není pravda, tak lžeš jako Starej Komouš.

e.lesanova ( 22. října 2022 18:11 )

Hadraplan...už delší dobu mám pocit, že máte problém s trávením, s prostatou či vám nestojí...která varianta je ta správná???

e.lesanova ( 22. října 2022 18:07 )

Neměla by se spíš hokynářka Filipová omluvit jemu a ostatním, že byla MCH doslova zneužita a voděna jako cvičená opice, která uvěřila lžím a manipulaci MCH? Bylo by zajímavé vědět, jak se na celé dění dívá dnes, kdy guru Minář vytuneloval kasičku MCH a mnohé o jejich "tajeném zaměstnavateli" vyplulo na povrch Hloupá, naivní žena, která si užila svou "minutu" slávy, kdy ji odepsala i její vlastní rodina

rudy_hnis ( 22. října 2022 16:34 )

Hulíš kvalitní matroš

Zobrazit celou diskusi
Video se připravuje ...
Další videa