Neděle 7. srpna 2022
Svátek slaví Lada, zítra Soběslav
Polojasno 23°C

Starostové zvolí nové vedení. Kraje věří Rakušanovi, ten vzkazuje: Jsme na křižovatce

Autor: ČTK - 
4. července 2022
16:05

Mimořádný sněm hnutí Starostové a nezávislí (STAN) se uskuteční 23. července v hotelu Aldis v Hradci Králové. Předseda hnutí Vít Rakušan bude post obhajovat, podporu mu vyjádřily všechny kraje, v nichž už se konaly sněmy. Vedle Rakušana nominovaly do předsednictva STAN 24 lidí. Vládní hnutí sněm svolalo mimo jiné kvůli obvinění pražského politika STAN Petra Hlubučka v souvislosti s hospodařením pražského dopravního podniku.

Starostům se z velké části rozpadlo vedení, které zvolil sněm loni v létě. Ministr školství Petr Gazdík skončil kvůli kontaktům s dalším obviněným v kauze Dozimetr, podnikatelem Michalem Redlem, nejen ve vládě, ale i jako místopředseda STAN. Ze čtveřice řadových místopředsedů tak zůstala pouze místopředsedkyně Sněmovny Věra Kovářová. V březnu totiž na post rezignoval europoslanec Stanislav Polčák, poslední z místopředsedů Věslav Michalik v červnu náhle zemřel. První místopředseda Jan Farský pak v posledních měsících tráví čas v USA kvůli stipendiu.

„Nacházíme se v nelehké době, naše hnutí stojí na křižovatce. Na sněmu musíme – a hlavně chceme – udělat tlustou čáru za kauzou člověka, který absolutně nereprezentoval hodnoty hnutí. My teď děláme všechno pro to, abychom prokázali, že hnutí tvoří úplně jiní lidé a stojí na jiných, čistých základech. Jsme připraveni získat důvěru lidí zpět,“ uvedl Rakušan.

Podpořily ho všechny krajské organizace, ve kterých už se konaly sněmy. V Plzeňském kraji je v plánu příští týden.

Kromě Rakušana jednotlivé krajské sněmy do předsednictva STAN nominovaly 24 lidí. Jsou mezi nimi Farský, Kovářová, ministr pro evropské záležitosti Mikuláš Bek, středočeská hejtmanka Petra Pecková, senátor David Smoljak, poslanec Jan Lacina nebo první místopředseda poslaneckého klubu Lukáš Vlček.

Video  Prostor X: Rozhovor s Vítem Rakušanem  - Videohub
Video se připravuje ...

hejhej ( 7. července 2022 16:48 )

sarina:
Ať si zvolí koho chtějí, pro soudné lidí jsou nevolitelní !!!

sarina ( 6. července 2022 22:06 )

Slovenská koalice se ROZPADÁ, ROZPADNE SE I TA NAŠE???

SPOLU do kanálu ( 6. července 2022 21:07 )

Vítku, ty brzo půjdeš taky. Odporná oteklá Ropucha z krejčířova gangu je podle Fialy kvalitní ministr vnitra. Nejsme na ukrajině!

salto ( 6. července 2022 16:38 )

Ne na křižovatce, ale na kruhovém objezdu.

sarina ( 6. července 2022 14:37 )

Starostové si nové vedení zvolit mohou a mohou věřit i rapušanovi, hlavně jestli budou potom věřit na křižovatce i voliči starostům!

Zobrazit celou diskusi
Video se připravuje ...
Další videa