Čtvrtek 30. listopadu 2023
Svátek slaví Ondřej, zítra Iva
Zataženo, sněžení -1°C

Zemanův poradní tým se rozpadl. Po Dlouhém končí další čtyři experti. Ztráta času, vzkazují

Aktualizováno -
24. května 2022
18:01
Autor: ČTK - 
24. května 2022
15:31

Z desetičlenného týmu poradců prezidenta Miloše Zemana odešli čtyři lidé, vedle ekonoma Vladimíra Dlouhého prezident Svazu průmyslu a dopravy Jaroslav Hanák, guvernér České národní banky (ČNB) Jiří Rusnok a někdejší odborový předák a bývalý poslanec za ČSSD Jaroslav Zavadil. Uvedl to dnes server Seznam Zprávy. Podle něj odcházející členové uvedli, že jim došla trpělivost, resp. že pravidelné víkendové schůzky s prezidentem na zámku v Lánech považují za ztrátu času. Server Deník N později uvedl, že v Zemanově týmu končí také předseda Svazu měst a obcí František Lukl.

„V pondělí jsem na Hradě oznámil, že končím. S Milošem se znám 30 let, ale poslední měsíce mi došla trpělivost. Víc k tomu nebudu říkat,“ řekl serveru bývalý odborový předák Zavadil. Šéf Svazu průmyslu Hanák uvedl, že letos se neúčastnil žádného jednání týmu a nebyl na něj ani pozván. „Tím moje mise letos po devíti letech končí a myslím, že při tak vážné situaci válečné a ekonomické to nedává smysl,“ uvedl Hanák.

„Mé působení v expertním týmu pana prezidenta je už v tuto chvíli minulostí,“ řekl Deníku N Lukl. Zůstávat v týmu poradců podle něj nemělo smysl, jelikož v něm už nebudou zástupci profesních organizací. “Jejich účasti jsem si vždy cenil. Ani já jsem tam nebyl jako František Lukl, ale jako šéf Svazu měst a obcí. Nyní své další působení považuji za nadbytečné,„ dodal Lukl.

Jako první oznámil svůj odchod ze Zemanova expertního týmu prezident Hospodářské komory ČR Dlouhý, který jej tento týden potvrdil webu Respekt.cz. Důvody svého konce v poradním týmu neuvedl. Podle serveru ale nebyl Dlouhý spokojen s rozhodnutím hlavy státu jmenovat novým guvernérem ČNB Aleše Michla. Právě jmenování Michla novým guvernérem ČNB bylo podle seznamu Zpráv jedním z impulsů k odchodu i dalších Zemanových poradců.

Zemanův expertní tým se schází přibližně jednou za měsíc. Po odchodu čtyř jeho členů podle webu v týmu zůstávají kancléř Vratislav Mynář, hlavní Zemanův poradce Martin Nejedlý, někdejší ministr zemědělství Miroslav Toman, bývalá ministryně spravedlnosti Marie Benešová a předseda Svazu měst a obcí František Lukl. Poslední z členů, velvyslanec ve Washingtonu Hynek Kmoníček, se jednání podle serveru neúčastní kvůli svému pobytu v USA.

Video  Zeman se vzdálil Babišovi a „klimbal“ za Fialou: K optimálnímu stavu má daleko, říká politolog.  - Markéta Volfová, Lukáš Červený
Video se připravuje ...

horaIysa ( 25. května 2022 13:07 )

venouši, chybí ti tam slovo "bývalých". Možná sis ještě nevšimnul, ale Sovětský svaz je už minulostí a zbožným přáním Putina.

sarina ( 25. května 2022 08:29 )

......

tom999 ( 24. května 2022 22:28 )

Prezident České republiky Miloš Zeman zahájil ve středu 25. září 2013 třídenní návštěvu Jihomoravského kraje. Přivítal ho hejtman Michal Hašek, který bude hlavu státu po tři dny návštěvy na jihu Moravy doprovázet. ... Svoji návštěvu Jihomoravského kraje zakončí hlava státu v Kyjově.

K Y J O V !!??!! - Ing. Vratislav M y n á ř (* 23. června 1967 Kyjov) .... Mgr. František L u k l , MPA (* 30. října 1977 Kyjov) ....

KYJOV - Počet obyvatel 10 849 (2022)

Významní zaměstnavatelé regionu

++ SADY CZ - je členem koncernu AGROFERT řízeného společností AGROFERT, a.s., .....
++ ZARA - AGROFERT .....
++ OSEVA, a.s. - od roku 2008 je členem koncernu AGROFERT. .....

tom999 ( 24. května 2022 19:34 )

Expremiér Bohuslav Sobotka se v tichosti vrátil z Moravy, kam se uchýlil po odchodu z politiky, do Prahy. Jak zjistila MF DNES, pořídil si nový byt v pražských Stodůlkách, kde po dobu své vrcholné politické kariéry žil s rodinou. /1.2021/
Podle kupní smlouvy dal soci­álně­demo­kratic­ký expremiér za nové bydlení bezmála šest milionů korun. Větší část – 4,68 milionu – zaplatil z úvěru, zbytek z vlastních finančních prostředků. Byt se nachází ve třináctém nadzemním podlaží starší panelové budovy.

Expremiér Sobotka po 32 letech opustil ČSSD, nezaplatil členský příspěvek /7.2021/.... Dnes podle informací z jeho okolí pracuje v nadnárodní společnosti, která vyrábí a prodává zdravotnickou techniku.

tom999 ( 24. května 2022 19:27 )

a Bohuslav S O B O T K A - skoncil jak skoncil - TO si vychutnal soudruh-pritel Milos Z E M A N

4.5.2017

+ + + Fraška na Hradě: Zeman při ceremoniálu přijímal demisi, kterou Sobotka nepřinesl + + +

Premiér a předseda ČSSD Bohuslav Sobotka ve čtvrtek zamířil na Pražský hrad. Zatímco ve středu se zdálo, že prezidentovi Miloši Zemanovi předá demisi, byť platnou až od poloviny května, ve čtvrtek premiérův tým avizoval, že chce pouze hlavu státu seznámit s představou dalšího postupu. Zeman však setkání pojal v duchu podání demise.

+ + + Zemanova odporná komedie a šaškárna, kritizují politici roztržku na Hradě + + +

Roztržka před kamerami. Sobotka chtěl nejprve jednat, Zeman vyžadoval hned demisi

+ + + Ostrý konflikt na Hradě: Zeman a Sobotka se střetli kvůli demisi + + +

Zobrazit celou diskusi
Video se připravuje ...
Další videa
Články odjinud