Čtvrtek 8. června 2023
Svátek slaví Medard, zítra Stanislava
Oblačno, bouřka 21°C

Ministra Válka trápí výhřez ploténky. Hrajete si tu karty na mobilu, šili do něj senátoři

Autor: ČTK, simao - 
10. února 2022
13:34

Projednávání novely pandemického zákona ve Sněmovně provázely ve čtvrtek některé kuriozní situace. Do ministra zdravotnictví Vlastimila Válka (TOP 09) se někteří senátoři pustili kvůli tomu, že v sále údajně hrál po svém projevu karty na mobilu. Sám Válek pak prozradil, že má zdravotní trable - výhřez ploténky.

Polední přestávku v jednání Senátu vyhlásila předsedající Jitka Seitlová (KDU-ČSL) proti plánům o půlhodinu dříve, a to kvůli ministrově zdravotní indispozici.

Ministr zdravotnictví Vlastimil Válek (TOP 09) totiž v jednom ze svých vystoupení zmínil, že má výhřez ploténky, což ovlivňuje funkci jeho pravé ruky.

Místopředseda Senátu Jan Horník (STAN) pak ve svém vystoupení obvinil Válka z toho, že při projevech senátorů hrál na mobilním telefonu karty. Válek se ohradil slovy, že komunikuje s ministerstvem a velmi dobře si pamatuje, co jednotliví senátoři říkali.

Senátor Václav Láska následně dokonce zveřejnil údajnou Válkovu fotku, jak sedí v Senátu a hraje karty na mobilu. Zveřejnil přitom i záběr na displej ministrova telefonu. Následně se však omluvil.

„Omlouvám se za zveřejnění fotky mobilu ministra Válka při jednání Senátu. Rozčílilo mě, že pan ministr zcela ignoroval, když jsem ho od řečnického pultíku oslovoval. Nicméně zveřejňování fotek displeje něčího mobilu není praktika, kterou bych se jako politik chtěl prezentovat. Navíc jsem si to o přestávce s panem ministrem vyříkával a on mi zopakoval přesně, co jsem ve svém vystoupení říkal. Mé vystoupení tedy poslouchal. Takže moje omluva panu ministrovi i omluva obecně, za použití praktiky, o které si nepřeju, aby ovládala politické kolbiště,“ vzkázal Láska na facebooku.

Na Klárově žádali Válkovu demisi

Na pražském Klárově se dnes mezitím sešli lidé, aby protestovali právě kvůli vládní novele pandemického zákona. Ve 13:00 bylo na prostranství nedaleko senátních budov několik desítek demonstrantů. Protesty svolala iniciativa Chcípl PES. Její zástupci hodinu po poledni vyzvali ministra Válka k demisi.

„Žádáme Válkovu okamžitou demisi. Tak zásadní zákon, který nese totalitní prvky, je Válkem zcela ignorován. Je to výsměch nejen senátorům, ale i občanům České republiky. Místo naslouchání důležitým argumentům proti přijetí protiústavní novely pandemického zákona, si hraje karty,“ uvedl za iniciativu Chcípl PES jeden z jejích zástupců Jiří Janeček.

Video  Ministr zdravotnictví Vlastimil Válek o nutnosti třetí posilující dávky vakcíny proti covid-19.  - Jiří Nováček
Video se připravuje ...

 

jajas ( 10. února 2022 18:30 )

Se neraduj....teď zase pro změnu: "Vláda chce snížit platby za státní pojištěnce
Zdroj: http­s://ww­w.de­nik.cz­/eko­nomi­ka/va­lek-platby-pojisteni-20220208.html". No ale Válkovi určitě rychle vypomůžou!

padrino ( 10. února 2022 17:49 )

By mě zajímalo,jestli půjde jako správná osoba V.I.P na operaci dřív než já.Čekám jen "chvilku"-dva roky.

doktormediciny ( 10. února 2022 16:18 )

Mate peknou uctu k lekarum...V televizi kioliktat ukazovali jak v parlamemntu nekdo spi....Kdyxz tam sedi nekolik hodin, ja se tomu z hlediska vycerpani ani nedivim

stop-lharum ( 10. února 2022 15:08 )

Potrefenej mezi očima je pro srandu králíkům. Se.re na lidi stejně jako celý slepený vládní komplot zrazuje občany.

stop-lharum ( 10. února 2022 14:53 )

To je exot ten zmatený egoista Válek, nejenže ničemu nerozumí, ale ještě ve své pracovní době hraje karty ani neví, že je tázán. Ten by se měl z vládního panoptika poroučet jako první!

Zobrazit celou diskusi
Video se připravuje ...
Další videa