Čtvrtek 18. dubna 2024
Svátek slaví Valérie, zítra Rostislav
Oblačno, déšť 9°C

Kritička Schillerové i muž stojící za Czech POINTy. Fiala ukázal 14 nových poradců

Autor: ČTK, sova - 
17. ledna 2022
18:50

Premiér Petr Fiala (ODS) bude mít tým 14 poradců. Vedle ekonomů a právníků jsou mezi nimi lékaři či experti na vzdělávání. Jména členů poradního sboru předsedy vlády zveřejnil v pondělí úřad vlády. Mezi poradci jsou například hlavní ekonomka a členka dozorčí rady Raiffeisenbank Helena Horská či hlavní ekonom BH Securities Štěpán Křeček. Se zdravotnictvím budou Fialovi radit profesor 1. lékařské fakulty Univerzity Karlovy v Praze a přednosta Kliniky kardiovaskulární chirurgie IKEM Ivan Netuka a proděkan Lékařské fakulty Masarykovy univerzity Petr Gál, specialista na dětskou chirurgii a traumatologii a zakladatel Národního úrazového registru.

Experti budou podle tiskového odboru Fialovi „v rámci svých odborných kompetencí radit během působení ve funkci předsedy vlády“. „Už od doby, kdy jsem řídil Masarykovu univerzitu, jsem zvyklý pracovat v týmu. Bez kvalitního týmu nemůže člověk ve vedení jakékoliv instituce uspět a o státu to platí dvojnásob. Jsem rád, že se mi podařilo domluvit se s řadou takto kvalitních osobností napříč řadou oborů od ekonomie po životní prostředí, a těším se na spolupráci s nimi,“ uvedl Fiala.

Už dříve média informovala, že poradcem premiéra pro otázky zahraniční politiky a bezpečnosti bude bývalý velvyslanec v Izraeli a prorektor Vysoké školy CEVRO Institut Tomáš Pojar. S elektronizací státní agendy a digitální transformací bude pomáhat viceprezident Hospodářské komory, místopředseda Rady vlády pro informační společnost a dlouholetý expert ODS na digitalizaci Zdeněk Zajíček. Poradcem premiéra pro média a dezinformace se stal předseda Nadačního fondu obětem holocaustu a bývalý generální ředitel vydavatelství Lidové noviny, Economia a Vltava Labe Media Michal Klíma.

Ekonom Münich i „člověk od Vondry

Poradcem pro vzdělávání a školství bude ředitel Středoevropského technologického institutu na Masarykově univerzitě Jiří Nantl (ODS), který v době Fialova působení na postu ministra školství zastával funkci jeho prvního náměstka a nyní působí jako náměstek jihomoravského hejtmana. V týmu figurují také ekonom se zaměřením na ekonomii práce, veřejného sektoru, školství a vzdělávání Daniel Münich, ekonomický analytik David Havlíček, hlavní analytička Hospodářské komory Karina Kubelková a vedoucí Katedry sportovních her a člen vědecké rady na Masarykově univerzitě Jiří Nykodým.

Fialovi budou radit také specialista na zemědělskou politiku a vedoucí kanceláře europoslankyně za ODS Veroniky Vrecionové Jakub Kajzler a vedoucí kanceláře europoslance občanských demokratů Alexandra Vondry, odborník na monitoring a analýzu legislativy Evropské unie Ondřej Krutílek.

Složení týmu poradců předsedy vlády Petra Fialy:

 • prof. MUDr. Petr Gál, Ph.D., MBA
 • Ing. David Havlíček, Ph.D., CFA
 • Ing. Helena Horská, Ph.D.
 • Ing. Jakub Kajzler
 • Ing. Michal Klíma
 • Mgr. Ondřej Krutílek
 • Ing. Štěpán Křeček, MBA
 • Ing. Karina Kubelková, Ph.D., MBA
 • Doc. Ing. Daniel Münich, Ph.D.
 • Mgr. Jiří Nantl, LL.M.
 • Prof. MUDr. Ivan Netuka, Ph.D.
 • doc. Mgr. Jiří Nykodým, Ph.D.
 • Tomáš Pojar, MA
 • Mgr. Zdeněk Zajíček

panda82 ( 30. května 2022 07:05 )

No synku ještě něco, jdi od válu, než tu republiku přivedeš cugrunt na mizinu

panda82 ( 30. května 2022 07:02 )

Když je tupo v hlavě, tak ho mají zachránit poradci, tak ten nesahá Babišovi ani po kotníky, no to je premiér, a to s ním jezdí i na sešlosti, bože bože jaká ubohost, kolik to stojí poplatníky

Jirik-ta ( 18. května 2022 09:42 )

nouzový stav to jistí

elIaella ( 17. ledna 2022 22:48 )

On je měl, a ponechává si je nadále, jenže je neposlechl, jako členy své vlády.

elIaella ( 17. ledna 2022 22:47 )

Tobě vystačí rada školníka.

Zobrazit celou diskusi
Video se připravuje ...
Další videa