Úterý 3. října 2023
Svátek slaví Bohumil, zítra František
Polojasno, déšť 26°C

ANO vzdalo boj o kytaristu Vondráčka. Na místopředsedu Sněmovny navrhne Havlíčka

Autor: ČTK, for - 
6. ledna 2022
20:54

Hnutí ANO nominuje na místopředsedu Sněmovny bývalého vicepremiéra a ministra průmyslu a obchodu a dopravy v minulé vládě Karla Havlíčka. Předsedkyně poslaneckého klubu ANO Alena Schillerová ve čtvrtek zopakovala to, již dříve avizovala pro Blesk Zpávy. Dříve hnutí na poslední volné místopředsednické místo opakovaně neúspěšně navrhovalo bývalého předsedu Sněmovny Radka Vondráčka.

Po neúspěchu s nominací Vondráčka mluvil o možnosti navrhnout na post Havlíčka už dříve předseda ANO Andrej Babiš. „Ano, avizovala jsem koalici, že naším kandidátem na post místopředsedy Poslanecké sněmovny bude Karel Havlíček, a jeho podpora mi byla přislíbena,“ potvrdila Blesk Zprávám Schillerová. „Já už jsem podepsala nominační papíry,“ řekla nyní ČT Schillerová. „V rámci hnutí ANO na něm (Havlíčkovi) byla - na druhém místě po Radku Vondráčkovi - jednomyslná shoda. Je to prostě výrazný člověk, který může působit ve vedení Sněmovny,“ doplnila.

Poslanci loni v listopadu na ustavující schůzi po říjnových sněmovních volbách zvolili za předsedkyni Sněmovny Markétu Pekarovou Adamovou (TOP 09) a vybrali i pět ze šesti místopředsedů. Stali se jimi Věra Kovářová (STAN), Jan Bartošek (KDU-ČSL), Jan Skopeček (ODS), Olga Richterová (Piráti) a Jana Mračková Vildumetzová (ANO).

Jedno místopředsednické křeslo ale zatím stále zůstává i po opakované volbě neobsazené. Vedle Vondráčka se o něj neúspěšně ucházel také lídr SPD Tomio Okamura. Žádný z nich ale nezískal dostatečný počet poslaneckých hlasů. Havlíček dříve nemohl do předsednictva dolní komory Parlamentu kandidovat kvůli neslučitelnosti funkcí, protože byl stále členem vlády. Mezitím už Babišův kabinet vystřídala 17. prosince vláda Petra Fialy (ODS).

Video  Pekarová řekla, s čím chce ve Sněmovně zatočit. A co by ji nenapadlo ani jako opilou?  - Markéta Volfová, Lukáš Červený
Video se připravuje ...

Stano1963 ( 7. ledna 2022 11:46 )

politika je o dohodě, když nemám potřebný počet hlasů. Kandidáta, který má ve sněmovně proti sobě víc než 100 hlasů, nemá cenu navrhovat. I v ANO se dal snadno nalézt kandidát, který by měl podporu ve sněmovně, ale toto byl trucpodnik ANO

elIaella ( 6. ledna 2022 22:24 )

Schíllo vzdát od tebe se mají pochlapit Havlíček s Vondráčkem.

Zobrazit celou diskusi
Video se připravuje ...
Další videa
Články odjinud