Pátek 28. ledna 2022
Svátek slaví Otýlie, zítra Zdislava
Zataženo, déšť se sněhem 4°C

Babiš tvrdí, že čelil dalšímu pokusu o útok: Borec měl kudlu a pistoli, policie ho zpacifikovala

Aktualizováno -
2. prosince 2021
22:25
Autor: kal - 
2. prosince 2021
21:15

Jeho vláda končí, hněv části veřejnosti proti němu je ale mezi lidmi dál. Premiér v demisi Andrej Babiš (ANO) zveřejnil na svém facebooku snímek pistole a nože, kterými byl podle něj vyzbrojený muž, který na něj chtěl zaútočit. Ale kterého zastavila policie na vrátnici, jak tvrdí Babiš. Policie o incidentu na úřadu vlády ví a prověřuje ho, řekl ve čtvrtek večer ČTK mluvčí pražské policie Jany Rybanský.

„Včera sem přišel takovýto borec a chtěl mě napadnout. Měl tady tuto kudlu, tuto pistoli a policie ho zpacifikovala na vrátnici. Ano, i takové věci se stávají,“ prohlásil Babiš. Uvedl to v reakci na video Davida (25), který si emotivně stěžoval na proticovidová opatření.

Mluvčí pražské policie dnes večer na dotaz ČTK řekl, že ví o incidentu na úřadu vlády. „Víme o něm, zadokumentovali jsme ho a pražská policie ho prověřuje,“ dodal Rybanský. Podrobnější informace k případu by policie mohla sdělit v pátek.

Babiš čelil útokům a výhružkám během svého mandátu opakovaně. Na konci února v diskusním pořadu CNN Prima News uvedl, že existuje člověk, který chce zastřelit jeho i jeho rodinu. Policie potom střežila premiérův dům, premiérova žena Monika a dcera Vivien odletěly do Dubaje.

Premiér následně pro Blesk Zprávy uvedl v pořadu Ptám se, pane premiére, že se mu tento muž omluvil. „Ten pán mi napsal omluvný dopis,“ zmínil. O měsíc později se muž dohodl se státním zástupcem na dvouletém podmíněném trestu a soud dohodu schválil.

V srpnu jeden z odpůrců na premiéra hodil vejcem a předseda vlády se pak skrýval ve své průhonické cukrárně. Další muž Babišovi a jeho rodině vyhrožoval smrtí.

Video Babiš v Blesku: O sílící vlně covidu, kandidatuře na Hrad i drahých energiích - Jaroslav Šimáček, Lukáš Červený

konas3 ( 3. prosince 2021 13:34 )

Je to hrdina - Arnold hadr! Na 50m metrů a do jednoho patra, s ochrankou na bráně, budu čelit i teroristovi s bombou.Ježíš to je v-ů-l!

vesely_kaktus ( 3. prosince 2021 11:52 )

a to by bylo FAJN!

vesely_kaktus ( 3. prosince 2021 11:49 )


bingo, Bublinaa!

vesely_kaktus ( 3. prosince 2021 11:47 )

ale to je pořád!

vesely_kaktus ( 3. prosince 2021 11:45 )

jasně andrééé! ty tvoje ÚČELOVKY už jsou fakt TRAPNÉ!
borec měl kudlu i pistoli... a andrééé, chvatem z kung-fu, BORCE zneškodnil. (jo a to jsem zapomněl napsat, že druhou ruku měl u toho andrééé až po loket strčenou v nose)!
andrééé je totiž NEOHROŽENÝ!
lhář, podvodník a zloděj!

Zobrazit celou diskusi
Další videa