Úterý 18. května 2021
Svátek slaví Nataša, zítra Ivo
Oblačno, déšť 15°C

Babiš v Blesku: Přibral 10 kilo, dovolené se letos bojí. A dopis od muže, který hrozil rodině smrtí

Autor: Jakub Veinlich - 
16. dubna 2021
05:02

Fotky z Kréty letos nebudou. Premiér Andrej Babiš (ANO) s rodinou letos na dovolenou podle svých slov neodletí. Nechce prý, aby mu lidé nadávali. V pořadu Blesk Zpráv Ptám se, pane premiére Babiš také přiznal, že během covidové pandemie přibral 10 kilo. Řeč přišla také na řešení případu, kdy policisté ve Španělsku zadrželi muže, který rodině předsedy vlády vyhrožoval zastřelením.

„Ten pán mi napsal omluvný dopis,“ řekl ve studiu Blesk Zpráv k tomu, jak pokračuje vyšetřování případu, kdy měl neznámý muž vyhrožovat jemu i rodině – včetně manželky Moniky Babišové a dceři Vivien a synovi Frederikovi likvidací zastřelením. „Vypovídal jsem,“ dodal Babiš v pořadu Ptám se, pane premiére. S tím, že například jeho ženu si policie nepředvolala. „Paní nevypovídala,“ uvedl.

Sám premiér prý ale muži po jeho dopisu odpustil a celou situací už se příliš nezabývá. „Někdo dělá chyby, tak je potřeba odpouštět. Snažím se naučit být lidský,“ reagoval premiér na celý případ. Obviněný může jít podle Aktuálně.cz až na osm let do vězení. 

Manželka Monika podle premiérových slov nebyla tehdy v Dubaji na dovolené, ale poslal ji tam on sám. „Řekl jsem jí, že je nějaký problém, tak aby šla pryč. Co jsem jí měl říct, že nás zítra zastřelí?“ reagoval Babiš pro Blesk Zprávy.

Video CELÝ ZÁZNAM: Babiš o chaosu s rozvolněním: „Byli jsme zase za pitomce.“ A rýpl do Hamáčkovy cesty do Ruska - Blesk

Jeho rodina byla prý ohrožena začátkem letošního roku. „8. ledna mi řekla policie, že je člověk, který chce zastřelit moji rodinu,“ říkal Babiš chvějícím se hlasem. „A mě,“ překvapil premiér na konci února v Partii Terezie Tománkové v CNN Prima NEWS. I proto prý odeslal ženu pryč. „Jsme měli hlídaný barák, několik… vlastně doteďka. Ten člověk byl zatčen ve Španělsku. A moje žena šla do Dubaje, ano, protože se bála," překvapil premiér v přímém přenosu.

„Úplně se klepu,“ reagovala tehdy Monika Babišová pro Blesk Zprávy bezprostředně po té, co slyšela svého muže v televizi celý příběh vyprávět.

O nějakém nebezpečí prý manželka premiéra ani jeho děti do té doby netušily. „Ne, nevěděli, teď tady sedím a brečím. Nikdy mě nenapadlo, že by někdo chtěl ublížit mně a dětem, když my žádnou politiku neděláme a za nic nemůžeme,“ dodala.

Video Andrej Babiš na Primě: Ve Španělsku zatkli muže, který vyhrožoval, že zabije mou rodinu i mě - CNN Prima News

Letos bez dovolené

Andrej Babiš rád tráví léto u moře – a nejraději má Krétu. Vyrazil tam i loni. A schytal to z několika stran. Letos má prý ale rodina smůlu. Žádné srdce do písku Monika Babišová ani děti jako v roce 2019 nenakreslí.

Premiér Blesk Zprávám řekl, že žádnou dovolenou zaplacenou na letošní léto nemá. „Nemám, abyste mi zase nadávali. Nepůjdu nikam, budu tady. Nemám právo už na nic. Budu tady, budeme očkovat a připravíme naši zemi na situaci po pandemii. Protože my to umíme. Ti, kteří o tom pořád mluví, tak nepostavili ani psí boudu pořádně,“ reagoval premiér.

Odložené Malediny

Zatímco loni radil Babiš lidem, ať sedí doma a utrácejí peníze za dovolenou v Česku, sám s rodinou totiž vyrazil k moři. Pravda, před tím vyzkoušel třikrát proceduru v českých lázních. Jeho manželka byla ale například v létě v době pandemie i se synem Frederikem v Chorvatsku. Před pandemií pak s dcerou Vivien vyrazila na Zanzibar - v únoru 2020. Kritice naposledy čelila premiérova žena právě za odlet do Dubaje.

Babišovi přitom o jednu exotiku kvůli pandemii přišli. „Já jsem měl zaplacené Maledivy, to mi jako odložili o rok,“ říkal Babiš loni v květnu. Letos to však na žádné malé ani velké cestovní divy u Babišů nevypadá.

10 kilo nahoře

Nejen politici zažívají při koronaviru značný stres. Na premiérovi se poslední více než rok podepsal tím, že podle svých slov značně přibral. „Musíme něco udělat s tím sportem. Já jsem taky přibral asi 10 kilo,“ přiznal Babiš ve vysílání Blesku.

I jemu už prý dochází oblečení. „Už mám poslední oblek,“ dodal. I proto se prý vláda bude snažit co nejdříve přistoupit k rozvolňování obchodů, aby si lidé mohli nakoupit nové oblečení na jaro i léto.

Školky nechápe. A v létě na koncert?

V příštím týdnu ale podle Babiše žádné rozvolňování čekat ještě nemáme. Vláda je připravena ale prý říct, jak bude další návrat k normálu vypadat. „Myslím, že to bude spíš květen,“ reagoval na dotaz, kdy by mohly obchody otevřít. Konkrétní datum ale říct nechtěl.

„Tlačíte mě do něčeho, abych sliboval,“ dodal Babiš s tím, že hlavní prioritou zůstává návrat dětí do škol a školek. „S čím mám problém, jsou mateřské školky, nerozumím tomu, proč tam mladší děti nemohou chodit,“ dodal šéf vlády v pořadu Ptám se, pane premiére.

Sám premiér přitom věří, že během léta by už mohly být nějaké koncerty i divadelní představení pod širým nebem. „Myslím, že od července bychom mohli být blízko normálu,“ odhadl vývoj situace. Například hudební festival Colours of Ostrava už ale letošní ročník, stejně jako ten loňský, raději zrušil.

Rodina stále bez vakcíny

Premiér Babiš dostal jako první Čech očkovací vakcínu proti viru covid-19. Očkovaný byl hned po vánočních svátcích. Dostal látku od firmy Pfizer/Biontech. Z rodiny je podle svých slov zatím sám. Jakou vakcínu by manželce i dětem doporučil, zda od Pfizeru, AstraZenecy, nebo až tu bude popřípadě Sputnik V, ale říct nechtěl.

„Určitě doporučím vakcíny, které jsou schválené EMOU a které fungují,“ řekl neurčitě. Odmítl také zároveň spekulace o tom, že by se nechal naočkovat jen „naoko“.

Video První dávka pro Babiše! V Česku začalo očkování proti covidu-19 - Blesk

Odchod z politiky

Premiér Babiš také ve vysílání naznačil, že by po volbách nemusel být v politice. Kandidovat sice chce, ale pokud by prý například vadil při sestavování příští vlády, sám v ní být podle svých slov nemusí. „Učíme se, a pokud bychom vyhráli volby a skládali jsme vládu, tak tam může být ten rozdíl, že tam Babiš nemusí být,“ naznačil možný ústup do ústraní. „Hnutí ANO má dostatek kvalitních lidí, kteří můžou dělat premiéra,“ dodal Babiš, který až dosud mluvil o tom, že jediným kandidátem hnutí na předsedu vlády je právě on.

Jestli bude znovu chtít kandidovat ve středních Čechách nebo v jiném regionu, zatím podle svých slov Babiš není rozhodnutý. „Jestli to bude Středočeský kraj, uvidíme,“ řekl jen.

Video Babiš v roušce o dovolené a omezení cestování kvůli koronaviru: Vytáhl české filmy i vouchery na cesty po tuzemsku - Facebook - A. Babiš

brugal ( 16. dubna 2021 13:21 )

Když máš v obličeji půl kila botoxu tak je dost omezená mimika.

brugal ( 16. dubna 2021 13:11 )

Jasně,a samozřejmost jako garáž nebo dovolená tě úplně vykolejí. Necháš se ode mne vodit jako trumpeta ... a to nejsem profík jako Babišovi PR manažeři.Kdybych chtěl tak ti prodám hrnce za 50 tisíc a zadlužím tě u Providentu do konce života.
Tak dál tiše záviď garáž a už se neprojevuj.

stemik ( 16. dubna 2021 13:08 )

zavist u mne....?nemam duvod-mam krasnou rodinu-štědře podporovanou rodiči--opravdu štědře-a jistě si zaregistroval nikdy nenařikam na existenčni poměry-naopak-maš špatny odhad

brugal ( 16. dubna 2021 13:02 )

No,spíš byla Pařížská zavřená a někdo by jí mohl vidět se stejnou kabelkou dvakrát.

brugal ( 16. dubna 2021 12:59 )

Skládáme se na něj už několik let - od doby co uplatil celou sněmovnu a v poslední den zasedání odsouhlasila podíl biosložky v palivech.

Zobrazit celou diskusi
Další videa