Sobota 4. prosince 2021
Svátek slaví Barbora, zítra Jitka
Zataženo, déšť se sněhem 2°C

Babiš se po volbách vrátil do Strakovy akademie hlavním vchodem. A těší na zahradu

Autor: ČTK - 
25. října 2021
13:45

Premiér Andrej Babiš (ANO), který v posledních měsících úřadoval z Hrzánského paláce na pražských Hradčanech, se vrátil zpět do kanceláří ve Strakově akademii. Informoval o tom na Twitteru spolu s fotografiemi zahrady sídla úřadu vlády, kterou stavbaři rekonstruují. Právě ruchem doprovázejícím práce na zahradě vysvětloval, proč svou kancelář přestěhoval do další z budov vlády. Mluvčí vlády Vladimír Vořechovský ČTK řekl, že návrat byl dlouhodobě plánovaný, protože na podzim se stavební ruch zmírní.

„Zpátky ve Strakovce. Až se dodělá zahrada, bude to nádherné. A snad bude i nová vláda chtít stejně jako my otevřít tenhle prostor lidem. Uvidíme,“ uvedl Babiš na Twitteru. Zahradu naplánoval revitalizovat do poloviny příštího toku tak, aby byla připravena pro reprezentaci českého předsednictví EU.

V Hrzánském paláci obvykle po volbách úřaduje nastupující předseda vlády, když sestavuje tým nových ministrů. Končící vláda v demisi sídlí ve Strakově akademii do jmenování nového kabinetu. Letošní povolební vyjednávání nicméně ovlivňuje hospitalizace prezidenta Miloše Zemana a nejasnosti kolem jeho dalšího postupu.

Hnutí ANO získalo v říjnových volbách nejvíc poslaneckých křesel – 72. Na počet hlasů nicméně vyhrála koalice Spolu vedená Petrem Fialou (ODS), která plánuje složit vládu společně s koalicí PirSTAN.

Buďte první, kdo se k tématu vyjádří.

Zobrazit celou diskusi
Další videa