Sobota 4. prosince 2021
Svátek slaví Barbora, zítra Jitka
Zataženo, déšť se sněhem 2°C

Energošmejdi mají utrum. Sněmovna schválila důležitý zákon, čeká na podpis Zemana

Šmejdi slibují výhodnější plyn i elektřinu
Šmejdi slibují výhodnější plyn i elektřinu  (Autor: Blesk, Shutterstock)
Autor: ČTK - 
14. září 2021
18:47

Dodavatelé energií budou muset informovat zákazníky adresně o změnách ceny. Sněmovna to dnes schválila v rámci senátních úprav novely energetického zákona, která má rozšířit ochranu zákazníků před nekalými praktikami nepoctivých obchodníků. Dolní komora o tom rozhodla navzdory varování velkých dodavatelů elektřiny a plynu, že změna může znamenat zdražení energií.

Novela proti takzvaným energošmejdům, kterou nyní dostane k podpisu prezident, zavádí zejména registr zprostředkovatelů nabídek energií. Zprostředkovatelskou činnost v energetice stanoví jako nový druh podnikání na základě oprávnění Energetického regulačního úřadu (ERÚ).

Zprostředkovatelskou licenci podle sněmovní verze nemusely mít společnosti, které za účelem zprostředkování dodávek energií zakládají jejich dodavatelé. Senátní verze, jejíž přijetí podpořil i ministr průmyslu a obchodu Karel Havlíček (ANO), zavádí povinnost mít licenci i pro tyto firmy.

Zdenek ( 15. září 2021 20:51 )

Energošmejdy přibrzdí!?! registrace, ale až za dva roky ....Novela energetického zákona přijatá začátkem července Poslaneckou sněmovnou omezuje prostor nepoctivým zprostředkovatelům dodávek elektřiny a plynu. Od začátku příštího roku stanovuje přesnější pravidla pro uzavírání a především vypovídání smluv o dodávkách energie. Od roku 2023 pak všichni zprostředkovatelé budou muset mít speciální oprávnění od Energetického regulačního úřadu.....

Zdenek ( 15. září 2021 20:47 )

Energošmejdi mají utrum. Sněmovna schválila důležitý zákon ...... 30 let B O J U J E M E s energosmejdy a bylo plno Zakonu a co NIC se n e z m e n i l o .... takue tu mame zae UPRAVU - rok 2021 a G A R A N T U J U Vam, ze TO bude zase na H....

Zobrazit celou diskusi
Další videa