Pondělí 26. července 2021
Svátek slaví Anna, zítra Věroslav
Oblačno, bouřka 27°C

Premiér Babiš zamíří z Bruselu přímo na Moravu: Nevyloučil mimořádné zasedání vlády

Autor: ČTK - 
25. června 2021
05:41

Český premiér Andrej Babiš chce dnes odpoledne navštívit oblast na jižní Moravě, kterou ve čtvrtek večer zasáhly ničivé bouře a tornádo. Babiš to dnes nad ránem sdělil novinářům v Bruselu po prvním dni jednání summitu Evropské unie. Zároveň nevyloučil mimořádné zasedání vlády v případě, že by bylo třeba rozhodnout o uvolnění peněz pro postižené obce. Podle ministryně financí Aleny Schillerové vláda v rámci rychlé pomoci Jihomoravskému kraji okamžitě uvolňuje deset milionů korun.

Při extrémních bouřích byly podle záchranářů zraněny desítky lidí, zatím nespecifikovaný počet jich zemřel, značné jsou zřejmě i škody na majetku.

Své dotační programy s alokací přes 500 milionů korun mají do oblasti přesměrovat ministerstva zemědělství a pro místní rozvoj, uvedla na twitteru šéfka státní kasy. Humanitární pomoc oblasti podle ní začíná poskytovat správa státních hmotných rezerv a je třeba také začít s pracemi na opravě komunikací.

„V obcích postižených tornádem zajišťujeme mobilní týmy úřadů práce, které budou občanům vyplácet okamžitou pomoc až 58.000 Kč,“ oznámila na twitteru ministryně práce a sociálních věcí Jana Maláčová.

Zasedne mimořádně vláda?

„Musím se samozřejmě spojit s hejtmanem, abych samozřejmě navštívil ta místa,“ řekl po nočním jednání v Bruselu premiér Babiš s tím, že chce svou návštěvu koordinovat s vedením kraje, aby nepřekážel například při záchranných pracích.

Premiér uvedl, že dřívější odlet z Bruselu mu znemožnilo počasí a že do Česka zamíří dnes kolem poledne po druhém dni zasedání summitu. Dodal, že byl i během jednání šéfů unijních států v kontaktu s vedením postiženého kraje, s náčelníkem armádního generálního štábu Alešem Opatou i ředitelem Hasičského záchranného sboru Drahoslavem Rybou.

„Pokud by bylo potřeba zasedání vlády kvůli uvolnění nějakých prostředků, tak určitě není problém to udělat,“ prohlásil Babiš, podle něhož však koordinace ministrů v současné krizové situaci funguje dobře.

LuCo ( 25. června 2021 20:51 )

Tak s čím teď přijde demožumpa radit Babišovi a vládě? Chameleon z Plzně Pospíšil už má návrh na nového prezidenta KALOUSKA!!!!!

Staroduchodce ( 25. června 2021 20:41 )

A na co, barmanovi? Alespoň ukázat účetenky. A za co je těch 182000, asi Kč??

pokrok ( 25. června 2021 19:36 )

Proč by se o tom mluvilo - když to co Bab
jsou jen kecy

Pokud máš konkrétní údaje =
jména samoživitelek, jejich bydliště atd.. co lze ověřit -
tak sem s tím !

Já také dávám skoro celý svůj měsíční plat - cca 182.000,
a nemluvím o tom .
Navíc nekradu a ani nepobírám evropské dotace !

stemik ( 25. června 2021 18:21 )

veškery svuj plat věnuje Babiš samoživitelkam-o tom se nemluvi -jen na něj kydaji hnuj a vedou štvanice/i na rodinu/

Zobrazit celou diskusi
Další videa