Pondělí 22. dubna 2024
Svátek slaví Evženie, zítra Vojtěch
Oblačno 7°C

Klausův vnuk: Debata s dědou se vyhrát nedá. O návštěvách v Lánech i večeřích u babičky Livie

Autor: sova - 
16. června 2021
12:03

Vojtěch Klaus je vnukem exprezidenta. O vztazích se svým dědou, otcem Václavem Klausem ml. a také o tom, jak se cítí jako pravicový konzervativec ve svém věku, promluvil před oslavou dědových 80. narozenin ve studiu pořadu 360° na CNN Prima News.

„Buďte na něj hodnej, on není tak otrlej jako já těma tisícema takových rozhovorů,“ apeloval Václav Klaus senior předtím, než jej ve studiu na CNN Prima News nahradil jeho vnuk.

Dlouho se nestalo, že bychom se sešli všichni. Nejvíce pravidelně jsme se scházeli za dědova prezidentství, když jsme přijeli jednou za čas na víkend do Lán. To jsme skutečně seděli celá rodina u stolu a samozřejmě se řešila politika,“ prozradil Vojtěch Klaus. A dodal, že za exprezidentem chodí čas od času pět nejstarších vnoučat na večeři.

Uvedl také, že s dědou je jednoduché dostat se do sporu. „Člověk upustí jedno slůvko, které si úplně nepohlídá a děda se už chytne. Je to těžké, protože má za sebou spoustu rozhovorů. Vyhrát se s ním debata prakticky nedá. Je to opravdu autorita,“ konstatoval.

Stejně jako dědu a tátu, i sebe Vojtěch považuje za pravicového konzervativce. Jako exot si ale nepřipadá, podle svých slov zná své soukmenovce, kteří to mají podobně.

„Už jsem se do této rodiny narodil. Když jsem nastoupil do první třídy, tak se na mě chodili koukat deváťáci, kdo tam nastoupil. Myslím, že v té době byl děda čerstvě prezidentem,“ podotkl Klaus junior.

„Děda ani táta často nemají tak radikální názor, spíš jde často o to, jak jsou prezentovaný v těch médiích,“ svěřil se Vojtěch Klaus.

„Vždycky, když má novou knížku, tak nám ji dá přečíst. My chodíme teď každý týden k babičce a dědovi na večeři,“ zmínil vnuk exprezidenta.

Video  Bez urážky Zuzany Bubílkové: Klausové na houpačce! A skončí ostrý Novotný u Chocholouška?  - Zuzana Bubílková, Lukáš Červený
Video se připravuje ...

strejda777 ( 22. června 2021 13:37 )

Já bych řekl, že je to přímo týrání mladistvých!

jajas ( 22. června 2021 07:31 )

No nezávidím klukovi. Muset si přečíst každou Klausovu novou knížku....to je za trest!

badot ( 16. června 2021 13:07 )

Než takového dědečka, tak to raději nic. Já jenom já, jenom já... A přitom očúrává všechno, co musí ostatní respektovat a dodržovat. No prostě šmejd.

Zobrazit celou diskusi
Video se připravuje ...
Další videa