Úterý 27. července 2021
Svátek slaví Věroslav, zítra Viktor
Oblačno, bouřka 27°C

Čas vypršel, omluva nepřišla. Piráti ženou Babiše za výroky o migrantech k soudu

Aktualizováno -
15. června 2021
14:55
Autor: ČTK - 
15. června 2021
14:40

Piráti podají žalobu na premiéra Andreje Babiše (ANO) kvůli jeho výroku, že chtějí lidem zdaňovat přebytečné metry bytů a nastěhovat do domácností migranty. Premiér dříve odmítl vyhovět předžalobní výzvě strany a za slova se omluvit. Předseda pirátských poslanců Jakub Michálek v úterý ve Sněmovně novinářům řekl, že česká politika se nesmí snížit na úroveň, kdy o sobě politické strany šíří lži, aby se vzájemně poškodily.

Piráti zaslali Babišovi předžalobní výzvu předminulý pátek. Babiš však uvedl, že se nemá za co omlouvat. Strana podle Michálka záležitost předala advokátní kanceláři. „Uplatníme právo na ochranu pověsti naší strany právní cestou u soudu,“ řekl. Věří, že žaloba bude úspěšná. „Chceme v tom pokračovat, abychom uhájili poctivé a slušné principy v české politice,“ doplnil.

Spor vznikl kvůli debatě nad sdílenou ekonomikou. Babiš se ve Sněmovně ohradil proti Pirátům se slovy: „My nechceme sdílet naši zemi“. V knize svých vizí přitom před několika lety psal, že lidé budou brzy sdílet automobily, byty a chaty. Rozdíl pak vysvětloval tím, že mu jde o dobrovolné sdílení. „Ne povinně, jak to mají v plánu Piráti, co chtějí nejdřív mapovat byty, zdanit přebytečné metry a pak vám tam někoho nastěhovat. Nejlíp nějakého migranta,“ napsal na twitteru.

Senátor Wagenknecht s žalobou uspěl

Babiš trvá na tom, že se nemá za co omlouvat, Piráti to podle něj moc dobře vědí. Michálek v úterý uvedl, že premiér šíří nesmysly, lži a absurdní tvrzení. „Byli bychom neradi, kdyby pomluvy odkláněly pozornost od našeho pozitivního programu,“ konstatoval. Piráti podle něj nechtějí, aby česká politika zdegenerovala. „Myslíme si, že se premiér bojí, že přijde o moc a peníze, které nyní tahá z kapes daňových poplatníků. Cesta lží je ale pro koalici Pirátů a STAN nepřijatelná,“ uvedl.

Piráti věří, že budou úspěšní podobně jako jejich senátor Lukáš Wagenknecht. Senátor o víkendu zveřejnil páteční rozhodnutí okresního soudu, podle kterého se má Babiš omluvit za výroky, že je Wagenknecht psychopat, udavač a připravil ČR o 800 milionů korun. Premiér si za svými výroky stojí a plánuje se odvolat, sdělil ČTK.

panda82 ( 5. července 2021 09:09 )

Jakou náplň práce by měli Piráti, kdyby nebyl Babiš , jen ho udávají, honí po soudech, sledují jeho konta, za to žijí z našich daní, kolik mají našetřeno za tu chvilku co se ochometají v politice, ale co udělali pro voliče, třeba teď po tornádu, jen kece, kecy a praskání, udávání

jajas ( 19. června 2021 21:10 )

hejhej ( 19. června 2021 10:15 )

Promuslimský magor Bartoš, člen ANTFA si myslí ( pokud vůbec myslí), že se zapomíná na výroky členů sekty pirátů , na videa a fotografie a ještě má tu drzost chtít omluvu a dokonce dávat ultimáta. Piráty nikdy !!!!!

fremodyn ( 17. června 2021 22:19 )

wenzel, každý, kdo se o sebe dokáže postarat je podle tebe svi.ně? Je hodně lidí, kteří se mají dobře. Jak se daří tobě? Jsi nuzák, nebo svi..ně?

pokrok ( 17. června 2021 19:18 )

Co chcete občané po udavači, estébákovi, zaklekávači na firmy
a živnostníky ,-
když toto všechno- vč. zlodějin - (kdy stačí si přečíst
jakým odrazem Babiš k Agrofertu přišel( atd..

má ve svých genech po rodičích - bývalých kovaných komunistech,
kteří ze svých synů vychovali komunisty a agenty STB -
Andreje s názvem Bureš ,- a Alexeje s názvem Miky -

kdy jejich otce Štefana zachránila před kriminálem
tehdejší Husákova amnestie -jak se píše ve Wikipide .

Babiš májiž sevřenou svou "čapí pr dell" z toho,- že prohraje volby
že už nebude prostřednictvím své Agrofirmy již rozkrádat náš stát

A proto Babiš lže a napadá a jak jsme se přesvědčili - neštítí se ani křivě přísahat na své vlastní děti - kdy jedno z nich - nechal "uklidit" na Ruskem okupovaný Krym . -

Jen nemyslící hlupák tohoto predátora který přišel s cílem ojebať
náš stát a zadlužit naše pokolení na desítky let - může volit .Každý rozumný volič myslí na sebe na své děti a na jejich budoucnost!

Zobrazit celou diskusi
Další videa