Sobota 20. dubna 2024
Svátek slaví Marcela, zítra Alexandra
Zataženo, déšť se sněhem 7°C

Superministr chce „superministerstvo“. Sloučit dopravu a průmysl dává smysl, míní Havlíček

Autor: ČTK - 
8. června 2021
17:18

Vicepremiér, ministr průmyslu a obchodu a ministr dopravy Karel Havlíček (za ANO) by chtěl ministerstva průmyslu a dopravy sloučit do jednoho rezortu. Vzniklo by tak podle něj silné ministerstvo hospodářství. Havlíček to v úterý řekl novinářům v Ostravě.

Ministerstvo průmyslu a obchodu mám ambici ukázat jako rezort spojený ve smyslu dopravy a průmyslu a vytvořit zde rezort hospodářství po vzoru nejvyspělejších zemí, který by měl pod sebou infrastrukturu průmyslovou, infrastrukturu dopravní, infrastrukturu energetickou, a to by bylo provázáno obchodem moderního střihu, službami a výzkumem a inovacemi. Toto všechno by mohlo vzniknout spojením rezortů průmyslu a dopravy,“ řekl ministr.

Havlíček: Dá se to uřídit

Znamenalo by to podle něj zásadní posílení obou rezortů. Havlíček řekl, že z vlastní zkušenosti může posoudit, že se to dá zvládnout a „uřídit“. „Jsou tam skvělé synergické efekty, ať už čistá mobilita, doprava, stavebnictví, stavební investice, letecký průmysl, letecká doprava, takhle můžeme pokračovat. To znamená, z mého pohledu to dává smysl, a pokud půjdeme tímhle směrem, tak třeba projekty tohoto charakteru, které jsou spojeny s velkými investicemi a současně s inovacemi, tak by bylo úplně ideální pod takovýmto rezortem hospodářství realizovat,“ řekl Havlíček.

Ministrem průmyslu a obchodu a vicepremiérem pro hospodářství je Havlíček od dubna 2019. Loni v lednu se ujal i řízení ministerstva dopravy.

hejhej ( 8. června 2021 22:34 )

Sloučit některá ministerstva dává smysl, ale jen za jeden plat. Na tak málý stát máme ministerstev hodně, stejně jako zbytečně hodně poslanců a naprosto zbytečný a drahý senát. To se týká i komunálních úředníků: zbytečné funkce. To by se ušetřilo, kdyby se neobsazovali na zbytečná místa lidé, kteří tam nepatří, ale jsou " něčí" známí apod.

Michal Snobl ( 8. června 2021 18:14 )

Dá se to uřídit, zabékal Havlíček.
Jen aby vše nedopadlo jak firmy, ve kterých Havlíček působil dříve.
Viď Hurvajs

Zobrazit celou diskusi
Video se připravuje ...
Další videa