Pondělí 17. května 2021
Svátek slaví Aneta, zítra Nataša
Oblačno, déšť 15°C

Hamáček touží po historickém summitu v Praze. Putinovi a Bidenovi poslal pozvánku

Autor: ČTK - 
14. dubna 2021
13:45

 Vicepremiér Jan Hamáček (ČSSD) pověřil české velvyslance ve Spojených státech a v Rusku, aby nabídli jako místo možného setkání prezidentů obou zemí Joea Bidena a Vladimira Putina Prahu. Uvedl to dnes na twitteru. Vše je podle Hamáčka, který je pověřený řízením ministerstva zahraničí po odvolaném Tomáši Petříčkovi (ČSSD), na začátku.

Americký prezident Biden v úterý navrhl svému ruskému protějšku v nadcházejících měsících summit na území třetího státu. Nabídku na „vybudování stabilního a předvídatelného vztahu s Ruskem“ podle zahraničních agentur přednesl v telefonickém rozhovoru, v němž státníci mimo jiné diskutovali o rostoucím napětí mezi Moskvou a Ukrajinou. Mluvčí Kremlu dnes ale označil za předčasné úvahy o termínu, místě a možné agendě summitu.

„Zareagoval jsem na oznámení amerického prezidenta Bidena, který vyzval k osobní schůzce s ruským prezidentem Putinem na území třetího státu. Pověřil jsem naše velvyslance ve Washingtonu a Moskvě, aby nabídli jako možné místo setkání Prahu a navázali tím na summit Obama-Medvěděv. Vše je ale na začátku,“ uvedl Hamáček.

Tehdejší prezidenti Barack Obama a Dmitrij Medveděv podepsali v dubnu 2010 na Pražském hradě dvoustrannou smlouvu zpřísňující limity počtu jaderných zbraní. Podpisu tehdy předcházelo jednání prezidentů na Hradě. Poobědvali též s tehdejším českým prezidentem Václavem Klausem, diplomaty svých zemí a českými politickými špičkami.

pokrok ( 14. dubna 2021 18:12 )

Jak vidět,-
tak Hamáček tou Zemanovou a Babišovou hadrou na zem
už zůstane až do voleb.
To se ČSSD má skutečně čím "chlubiť"!

wenzel trousil ( 14. dubna 2021 17:43 )

ACh jo, to je "Uroven"...Jiste dle "Pravidel Diskuze"...

wenzel trousil ( 14. dubna 2021 17:27 )

Koukam ze HaWloidni smecka bysi zaslouzila zvlastni rubriku a ktomu patricne odvetrani jejich "Verbalnich prujmu"! CO tu vubec chcete? K veci nic a cist vas je na zvednuti nejen zaludku!

wenzel trousil ( 14. dubna 2021 17:00 )

Ptal sem se te na neco? Vozembouchu?? Tak drz hubu a prirazej!

wenzel trousil ( 14. dubna 2021 16:59 )

Vam, Hawloidum nevestim hezkou budou­cnos­t,..­.Nepo­trva dlouha a budete si nechavat preoperovavat oci do sikma..Tomu verte..Natolik vas znam!

Zobrazit celou diskusi
Další videa