Pondělí 27. května 2024
Svátek slaví Valdemar, zítra Vilém
Oblačno, bouřka 23°C

Zemřela falešná mluvčí exhejtmana Haška. Lobbistka Mrencová byla v insolvenci

Autor: ČTK - 
29. března 2021
20:40

Ve věku 67 let zemřela známá lobbistka Jana Mrencová z Mariánských Lázní. Hlavně v 90. letech, ale i později, měla úzké vazby i na vysoce postavené politiky, zejména z ČSSD. Policie ji vyšetřovala kvůli podezření z pokusu uplatit novináře nebo kvůli tomu, že se vydávala za mluvčí někdejšího hejtmana Jihomoravského kraje Michala Haška (ČSSD). Informaci o úmrtí Mrencové ČTK potvrdila pohřební služba.

Mrencová pracovala hned pro několik politických stran, kromě ČSSD měla vazby i na KSČM, Věci veřejné a další. Byla zakladatelkou soutěže Missis, na které se objevovaly i známé osobnosti kulturního a politického života.

Před chebský soud se dostala kvůli obžalobě z uplácení, když měla slíbit, že ovlivní novináře, aby nenapsal negativní článek o někdejším místostarostovi Mariánských Lázní Petru Horkém (ČSSD). Soud jí za to uložil podmínku, i když se nepodařilo prokázat, že vůbec existoval novinář, kterého chtěla ovlivnit.

V médiích se její jméno objevovalo i v souvislosti se službami pro Jihomoravský kraj a bývalého hejtmana Haška. Podezření z porušování povinností při správě cizího majetku prošetřovala policie, případ ale nakonec odložila. Producentské centrum Profil v Mariánských Lázních, pro které Mrencová pracovala, bylo od roku 2018 v insolvenci. V konkurzu byla od loňského roku i sama Mrencová.

Video  Michal Hašek o konci ve vysoké politice a falešné mluvčí: Pokus o vydírání?  - Jakub Veinlich, Jan Jedlička, Blesk TV
Video se připravuje ...

sorgedoktor ( 30. března 2021 12:56 )

Mne to rozum nebere...Uplacela nebo se pokouasela uplatiti novinare, ktery snad realne neexis­toval­..Ne­rozu­mi tomu...

marief ( 30. března 2021 00:45 )

Jen pro informaci Pan Skácel, jehož zmiňujete, zemřel loni v říjnu na covid. A paní Mrencová také organizovala soutěže maminek s dětmi Missis, pořádala koncerty Chopinovské nokrurno, soutěže dětí z dětských domovů, několik dětských domovů pravidelně podporovala, stejně jako domovy pro matky s dětmi v nouzi.

Zobrazit celou diskusi
Video se připravuje ...
Další videa