Středa 6. prosince 2023
Svátek slaví Mikuláš, zítra Ambrož / Benjamín
Zataženo, sněžení -2°C

Europoslankyně odešla od Babiše, Maxová bude nově zastupovat ČSSD v europarlamentu

Autor: ČTK - 
19. března 2021
20:50

Europoslankyně Radka Maxová by měla v Evropském parlamentu jako nezávislá zastupovat ČSSD ve frakci Pokrokové spojenectví socialistů a demokratů (S&D). V pátek to schválilo předsednictvo sociální demokracie, informovala ČTK mluvčí strany Eva Gregorová. Maxová, která je europoslankyní od roku 2019, patřila k zakládajícím členům hnutí ANO, se kterým se rozešla loni v říjnu.

„Předsednictvo ČSSD souhlasí s tím, aby Radka Maxová zastupovala ČSSD v Evropském parlamentu ve frakci S&D jako nezávislá,“ usneslo se při dnešním jednání širší vedení sociální demokracie.

Maxová odešla z ANO loni v říjnu, zdůvodnila to tím, že se hnutí premiéra Andreje Babiše odklonilo od původních idejí a převládají v něm marketingové zájmy. Výhrady měla i k sociální politice ANO a vadilo jí, že hnutí už nestojí o její názory. Babiš poté Maxovou nepřímo označil za kariéristku a její odchod přivítal.

Maxová byla členkou hnutí ANO od roku 2012. Od srpna 2012 do března 2013 zastávala post místopředsedkyně a vedla také jihočeskou organizaci ANO. V letech 2013 až 2019 byla poslankyní.

Mezi důležité členy S&D patří britská Labouristická strana nebo německá Sociálnědemokratická strana (SPD). Česko v příslušné frakci dříve zastupovala ČSSD, v roce 2019 ale ve volbách získala necelá čtyři procenta hlasů a o své zástupce v EP přišla.

marmat ( 21. března 2021 15:23 )

4.10.2020 19:12
Radka Maxová po odchodu z ANO: Nepřemýšlím o vstupu do jiné strany
JIŽNÍ ČECHY - Médii proletěla v závěru tohoto týdne zpráva, že odchod z hnutí ANO ohlásila europoslankyně Radka Maxová z Tábora. Naznačovala tyto úvahy už v létě, nyní dospěla k rozhodnutí. Kritizovala spolupráci ANO s KSČM a to, že nad původními ideami hnutí ANO převládly marketingové zájmy. Premiér Andrej Babiš ji počastoval vzkazem, že ANO se potřebuje zbavit egoistických kariéristů.

amgal ( 20. března 2021 08:07 )

Měla by skončit i jako euro­poslan­kyně!­!!!po­litik - cestovatel . Za ČSSD ji lidé nezvolili

Zobrazit celou diskusi
Video se připravuje ...
Další videa
Články odjinud