Čtvrtek 25. únor 2021
Svátek slaví Liliana, zítra Dorota
Polojasno 14°C

Trafika pro exministra Adama Vojtěcha? Míří na velvyslanectví ve Finsku, schválila to vláda

Autor: ČTK - 
16. února 2021
08:37

Bývalý ministr zdravotnictví za hnutí ANO Adam Vojtěch se zřejmě stane českým velvyslancem ve Finsku. Jeho nominaci podle informací serveru Seznam Zprávy schválila minulý týden vláda. S vysláním Vojtěcha na diplomatický post v Helsinkách ještě musí souhlasit prezident Miloš Zeman. V čele ministerstva zdravotnictví stál Vojtěch od prosince 2017 do loňského září, kdy na funkci rezignoval.

Informaci o Vojtěchově nominaci na velvyslance získal web Seznam Zprávy od dvou zdrojů, z nichž jeden je členem vlády. Na diplomatický post do Helsinek navrhl bývalého ministra přímo premiér Andrej Babiš (ANO), uvedl server. Podle něj se proto mezi znalci diplomatických poměrů neočekává, že by prezident s Vojtěchovým vysláním nesouhlasil.

Reakci Vojtěcha ani Babiše se webu nepodařilo sehnat. Ministr zahraničí Tomáš Petříček (ČSSD) serveru pouze řekl, že informaci nemůže komentovat.

Vojtěch (34) vystudoval Právnickou fakultu Univerzity Karlovy v Praze a mediální studia na Fakultě sociálních věd UK. V letech 2013 až 2014 působil jako právník ve společnosti MAFRA (mj. vydavatel deníku Mladá fronta Dnes nebo Lidové noviny), v červnu 2014 se stal tajemníkem na ministerstvu financí vedeném Andrejem Babišem, od září 2016 byl členem správní rady Všeobecné zdravotní pojišťovny.

V minulosti byl členem ODS. Ve volbách do Poslanecké sněmovny v říjnu 2017 byl zvolen poslancem v Jihočeském kraji jako nestraník za hnutí ANO.

Ministerstvo zdravotnictví řídil Vojtěch během loňské první fáze pandemie covidu-19, která bezprecedentně omezila každodenní život, volný pohyb i ekonomiku země. Pozornost i vlnu kritiky vyvolal Vojtěch řadou personálních změn, které provedl mimo jiné ve vedení fakultních nemocnic. Kritice čelil také kvůli údajně nevýhodným zakázkám ministerstva zdravotnictví na nákup ochranných pomůcek.

Video Vojtěch o roku s covidem. A co říká na utajený večírek u kmotra Bendy? - Pavlína Horáková, Lukáš Červený

marmat ( 16. února 2021 20:58 )

Dnes tady nasadil sponzor poslední trollí ligu.....Škoda konta !!!

marmat ( 16. února 2021 20:57 )

frantacizek:Váš mokrý sen Vám nikdo nemůže vzít......je demokracie

marmat ( 16. února 2021 20:56 )

Michal Snobl: Zatím je chaos zřejmý z Vašeho fejku......

marmat ( 16. února 2021 20:54 )

vrsrvrsr:Asi ani netušíte co melete.... !!!?

marmat ( 16. února 2021 20:53 )

Nejšílenější "Moravcovinu" předvedl Pospíšil !!!
Ten který je profláklý turista z jedné politické strany do druhé ,
konečně se chytil jako EUROPOSLANEC....za 1/2 milonu měsíčně heftuje !!!

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud